Naudinga žinoti

Nuo penktadienio Kaune – „Per_kūnija“

Jau šį penktadienį prasidės „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ renginys – pilotinis jaunimo festivalis „Per_kūnija“. Festivalio tikslas – tyrinėti identiteto, psichologinės gerovės, komunikacijos neverbaliniais būdais, tvarumo ir kitas jaunimo auditorijai aktualias temas.

Kartu su kultūros profesionalais, festivalio programą kūrė ir įgyvendino jaunuoliai, kuriems ir skirtas šis renginys, padėsiantis 16-29 metų žmonėms tyrinėti aktualių temų peripetijas.

Vienas iš pagrindinių „Per_kūnijos“ akcentų – madų šou „Pamatai“, kurį kūrė „Kauno iššūkio“ programos alumnų projekto „Komoda“ nariai. Pasirodymo metu identiteto ir tvarumo tematiką atspindės 6 jaunų ir talentingų dizainerių kolekcijos.

Pokalbiai apie identitetą vyks ir festivalio diskusijų erdvėje, kurioje Vytauto Didžiojo universiteto Studentų atstovybės nariai šnekins svečius apie savirealizaciją, meilę savo kūnui. Asociacija „Lietuvos skeptiškas jaunimas“ pasakos apie skeptiko identitetą bei siūlys mokytis kvapų kalbos.

Per LRT „Opus“ galėsite gyvai stebėti jaunimui skirtas LRT „Opus“ laidų transliacijas ir klausyti kviestinių atlikėjų netipinėse erdvėse: A. Žmuidzinavičiaus memorialinių namų, Velnių, M. K. Čiurlionio ir Vytauto Didžiojo karo muziejų kiemeliuose.

„Velnių muziejaus“ kiemelyje molio minkymo ir akustinės muzikos vakaro metu „Kauno iššūkio“ alumnų projektas „Randai“ siūlys aptarti ir priimti savo praeities fizines ir psichologines žaizdas. Apie jausmus ir pojūčius išgirsite „Kauno iššūkio“ alumnų projekto „Puota“ organizuojamame pirmojo Zino „Pojūčiai“ pristatyme bei jų rengiamame poezijos Open mic`e ir Loro Parquette koncerte.

Su 10-ojo dešimtmečio laikinosios sostinės reiveriais ir jų vakarėlių erdvėmis galėsite susipažinti naktinėje ekskursijoje, kurią organizuoja Kauno menininkų namai. Nepamirškite išbandyti ir „Kaunas 2022“ programos „Kauno iššūkis“ projekto „Žaidžiam Kauną?!“ jaunuolių kurto stalo žaidimo.

Apsilankykite „Tempo“ erdvėje vyksiančioje „Kauno iššūkio“ projekto „Lempa“ organizuojamoje naktinėje tapybos sesijoje kartu su menininke Indre Mikalašauskaite, o nuo saulėlydžio iki saulėtekio lankytojams duris atvers ir „Tempo“ nakties kavinė.

„Per_kūnija“, suteikianti jaunimui platformą kurti ir komunikuoti aktualiomis temomis, kitais, Europos kultūros sostinės titulo metais, išaugs ir taps šiuolaikiniu miesto festivaliu „Audra“.

Festivalio programą galite rasti čia: https://bit.ly/3jk00en