Naudinga žinoti Šiandien rajone

Pasigrožėti Kauno panorama – nuo rotušės bokšto

Kauno rotuše aplankyti verta – nuo čia atsiveria nuostabi miesto panorama!

Rotušės bokštas – pats aukščiausias Kauno senamiestyje. Jo aukštis siekia 53 metrus. Kadaise jo viršūnę pasiekti galėjo tik bokšto laikrodininkas. Tačiau šiandien užkopti į bokštą ir pamatyti miestą tarsi iš paukščio skrydžio gali kiekvienas kaunietis.

Lėtai, atsargiai lipti avarinės būklės laiptais, kurie veikiau priminė kopečias nei laiptus, tiesiai į bokšto laikrodį – tokia kažkada buvo rotušės laikrodininko kasdienybė. Tačiau po rekonstrukcijos šis bokštas visus pasitinka naujai įrengtais laiptais ir leidžia iš arti pamatyti laikrodį, kurio istorija prasidėjo dar XVIII a. 8 dešimtmetyje. 1907 m. laikrodis pakeistas nauju, pagamintu Sankt Peterburge. Vėliau jo mechanizmai, kaip teigiama, buvo išvežti į Maskvos politechnikos muziejų, o juos pakeitė elektromechaninis laikrodis.

Laikas nenumaldomai bėgo, tad paskutiniojo, kompiuterizuota sistema valdomo laikrodžio mechanizmai ėmė strigti. Buvo nuspręsta imtis veiksmų ir laikrodį remontuoti. Tad šiandien, atnaujinus būtinus mechanizmus, laikrodžio varpas vėl kauniečiams ir miesto svečiams praneša apie be atvangos tiksintį laiką.

Bilietas į Kauno rotušę kainuoja 2,5 euro. Bokšto lankymo kaina įskaičiuota į muziejaus bilieto kainą. Kauno miesto muziejaus rotušės skyrius dirba antradieniais–šeštadieniais 10–18 val. ir sekmadieniais 10–16 val.

Nuotraukų galerijoje išvyskite, kaip šiandien atrodo Kauno rotušės bokšto laikrodis ir nuostabi miesto panorama.