Vasarą, kai dienos būna itin karštos, nelengva ne tik mums, bet ir mūsų augintiniams. Jiems tokiu oru reikalingas ypatingas šeimininkų dėmesys ir priežiūra. Tad pateikiame naudingų patarimų, kaip apsaugoti nuo karščio savo mylimą augintinį.
- Nepalikite savo šuns automobilyje
Net ir per trumpą laiką, augintinį gali ištikti šilumos smūgis. Anot veterinarų, reikia atkreipti dėmesį į šiuos požymius: apsunkęs kvėpavimas, sutrikusi koordinacija, šuo pasidaro vangus. Jeigu manote, kad jūsų šunį ištiko karščio smūgis, reikėtų pasižiūrėti į jo liežuvį ir dantenas. Jei pastebite minėtus požymius, nedelsiant kreipkitės į veterinarą
- Nepamirškite vandens
Šuo turi visada turėti šviežio vandens. Jei keliaujate automobiliu su augintiniu, turėkite vandens ne tik sau, bet ir jam.
- Dažniau maudykite šunis vėsiame vandenyje
Jei nėra galimybių nuvykti prie vandens telkinio, leiskite augintiniui pabraidyti vonioje, ištrinkite drėgnu rankšluosčiu, suvilgykite galvą. Labai šaltas vanduo, pavyzdžiui, miško šaltinio, taip pat pavojingas, juo galima tik apšlakstyti augintinį, bet maudytis šaltinyje yra rizikinga.
- Vedžiokite tinkamu laiku
Geriausias laikas vedžioti augintinį – ankstyvos ryto ir vėlyvos vakaro valandos, kuomet kaitra sumažėja.
- Veislės, kurioms karštis itin pavojingas
Karštis pavojingiausias anglų ir prancūzų buldogams, mopsams, pekinams, bokseriams, mastifams, Bostono terjerams. Taip pat karštį sunkiai išgyvena seni, antsvorio turintys šunys ir nėščios katės.