Kalba ekspertai Rajono problema

Per šalčius neliko be šilumos – gyventojams buvo dalinami radiatoriai

Maironio g. 38 name gyvenantiems kauniečiams į pagalbą iškart atskubėjo „Kauno centro būsto“ pastatų priežiūros specialistai.

Viename Kauno centrinių mikrorajonų, Maironio gatvėje esančiame daugiabutyje atsitiko nelaimė – gyventojus išgąsdino šildymo sistemos sutrikimai. Į gyventojų pagalbos šauksmą greitai ir operatyviai sureagavo „Kauno centro būsto“ pastatų priežiūros specialistai, užtikrinę, kad gyventojai nešaltų savo namuose ir išdalinę elektrinius radiatorius.

„Šildymo sistemos avarija įvyko Maironio g. 38 name. Pirmasis pranešimas buvo gautas, kad, pasak įvykį užregistravusios gyventojos, „šildymo sistema keistai braška, atrodo sprogs“, dar vasario 27 d. vidurnaktį. Paskui gyventojams tame name nešilo radiatoriai. Nuvykę avarinės tarnybos darbuotojai apžiūrėjo palėpę, rūsio patalpas ir butus, bet gedimo nerado, įtarė trūkį šildymo sistemoje, tačiau kur jis – nenustatė. Kadangi teko atjungti visą šildymo sistemą iki kol bus surastas įtrūkis, gyventojams buvo nupirkti ir išdalinti elektriniai radiatoriai“, – situaciją komentavo „Kauno centro būsto“ pastatų administravimo vadybininkė Ingrida Jankauskienė.

Pasak vadybininkės, situacija buvo išties sudėtinga, kadangi ilgai nepavyko rasti įtrūkio vamzdyne, o galiausiai jį aptikus viename bute, esančiame pusrūsyje, paaiškėjo, kad jo gyventojas yra miręs. „Teko samdyti antstolį, kuris fiksuotų „įsilaužimą“ į butą, kadangi nebuvo kam įleisti į patalpas. Patekus į butą mus pasitiko baisus vaizdas: visame bute vien vanduo“, – pasakojo I. Jankauskienė. Trūkęs vamzdis buvo po grindimis. Buvo iškart imamasi veiksmų, siekiant kuo greičiau likviduoti avariją.

Tiek vadybininkė, tiek visas „Kauno centro būstas“ dėkingas avarinės darbuotojams, neskaičiavusiems darbo valandų. Taip pat ir gyventojams už supratingumą ir pagalbą sprendžiant problemą: „To namo gyventojai tikrai nuostabūs – nebuvo jokių pykčių, nesusikalbėjimo. Esame jiems labai dėkingi už supratimą, kad situacija buvo tikrai sudėtinga“.