Kalba ekspertai Naudinga žinoti

Pirkėjų srautai didžiosiose šalies parduotuvėse

Pastarosiomis savaitėmis parduotuvės ir prekybos centrai skelbia įvairias nuolaidas bei kviečia pirkėjus sutaupyti. Žmonių srautai iš pažiūros atrodo neįprastai dideli, ypatingai besiruošiant artėjančiam šventiniam periodui. Kaip yra iš tikrųjų? Ar parduotuvėse tikrai apsilanko daugiau pirkėjų ir kaip tinkamai pasiruošti, kad didžiausios metų šventės praeitų sklandžiai, pasakoja ir patarimais dalijasi vieni didžiausių šalies parduotuvių atstovų.

„Lapkričio 15-24 dienomis, palyginti su pernai, pirkėjų srautas mūsų parduotuvėse Vilniuje ir Kaune padidėjo vos 1,1 proc. Tiesa, pirkėjų srautai išaugo ne visose parduotuvėse – didesnio pirkėjų skaičiaus sulaukiame daugiau nei pusėje mūsų parduotuvių. Žmonės jau įprato planuoti savo apsipirkimus, tad šventėms pradeda ruoštis gerokai iš anksto, o ir mes artėjant šventėms pasiūlome gerų kainų pasiūlymų. Šią tendenciją stebėjome ir prieš metus. Vilniaus ir Kauno pirkėjų krepšelis nuo pernai metų yra išaugęs apie 6 proc., tiek pat sumažėjęs ir jų apsipirkimų dažnis“, – pasakoja „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

„Reikšmingų pokyčių dėl pirkėjų srauto nepastebime. Galimybių pasų tikrinamo procesas vyksta sklandžiai, pirkėjai jau įprato patikrinimui pateikti galimybių pasus arba jiems prilygstančius dokumentus, todėl nesklandumų ar papildomų trikdžių beveik nepasitaiko.

Pirkėjams rekomenduojame planuoti pirkinius, parduotuvėse laikytis saugaus apsipirkimo taisyklių – dėvėti apsaugines medicinines veido kaukes arba respiratorius, laikytis saugaus 2 metrų atstumo, dezinfekuoti rankas, šviežių kepinių skyriuje mūvėti apsaugines vienkartines pirštines“, – sako „Lidl Lietuva“ atstovė ryšiams su visuomene Lina Skersytė.

Ragina planuoti pirkinius iš anksto

E. Dapkienė pataria prieš pat Kalėdas pirkti tik tuos pirkinius, kurių norėsite šviežiausių:

„Planuoti pirkinius per pandemiją raginame nuolatos. Taip galime išvengti nereikalingo lankymosi parduotuvėse, jų skaičių netgi sumažinti iki vieno per savaitę. Tikslingas apsipirkimas ypač aktualus ir kalėdiniu laikotarpiu. Todėl patartina prieš pat šventes pirkti tik tuos produktus, kurių norime pačių šviežiausių, o visus kitus pirkinius bei dovanas suplanuoti anksčiau. Rekomenduojame kuo labiau vengti kontakto su kitais pirkėjais ir į parduotuves užsukti ne piko laiku. Pavyzdžiui, ryte, kai jos tik atsidaro, ir vakare, prieš pastarųjų uždarymą.“

Akcijos ir fizinių parduotuvių alternatyvos

„Pirkėjams patariame prieš apsilankant parduotuvėse peržvelgti mūsų leidinius ir akcijas. Viską galima rasti www.maxima.lt. Specialiai Kalėdoms sukūrėme ir šį leidinį, kur galima rasti tiek mūsų šventinių patiekalų, tiek dekoracijų ar dovanų asortimentą: „Sezonai“ Kalėdų Kalėdos | MAXIMA.

Norintys išvengti žmogiškojo kontakto parduotuvėje, gali pasinaudoti ir „Barbora Express“ paslaugomis. Dar pirmojo karantino laikotarpiu šis tinklas buvo išplėstas į mažesnius miestus, kad kuo daugiau žmonių galėtų saugiai atsiimti reikiamas prekes be didesnės rizikos.

Vis daugiau klientų Vilniuje naudojasi ir Trobos.lt el. parduotuve. Tai ypač patogus apsipirkimo būdas, leidžiantis pirkėjui telefonu ar kompiuteriu užsisakyti skirtingas prekes iš įvairių prekybos vietų. Čia siūlomi maisto produktai, aprangos, avalynės, grožio prekės, buities pirkiniai namams. Be to, šiuo metu pirmajam apsipirkimui su kodu TROBOS10 taikoma 10 eurų nuolaida“, – patarimais dalijasi „Maximos“ atstovė.