Interviu Kalba ekspertai

Plastinė chirurgija: kas šiuo metu ant bangos?

“NordClinic” archyvo nuotr.

Ne vienas iš mūsų, o ypač dailiosios lyties atstovės, pagalvoja apie savo grožį, vertina savo veido bruožus, kūno sudėjimą bei susimąsto apie tam tikrų vietų patobulinimą. Plastinės chirurgijos dėka šianddien tampa viskas įmanoma. „Kalba Kaunas“ nusprendė pasidomėti specialistų, kokios procedūros šiuo metu populiariausios bei kiek jos gali atsieiti.

Populiariausiųjų viršūnėje

Plastinės chirurgijos klinikose šiandien galima panaikinti beveik visus trūkumus ar pabrėžti norimus privalumus. Ilgametę patirtį kaupiantys, diplomuoti chirurgai gali be jokio vargo įgyvendinti beveik kiekvieną Jūsų užgaidą.

Plastinės chirurgijos specialistai išskiria tų pačių populiariausių procedūrų ketvertuką.

„Viena populiariausių paslaugų veido plastinėje chirurgijoje – nosies plastinė operacija arba rinoplastika. Ši procedūra itin paklausi tarp jaunesnių nei 30 metų asmenų. Tiesa, statistika visai nestebina, kadangi kai žvelgiama į kitą asmenį, pirmiausia į akis krenta nosis. Jeigu ji nestandartinio dydžio, kreiva ar turi kitų defektų, lengvai tą pastebėsime“, – sako plastinės ir atkuriamosios chirurgijos specialistas, gyd. Darius Radzevičius, šiuo metu dirbantis grožio terapijos ir chirurgijos klinikoje „Sugihara“.

Anot psichologų, nosis – tai kūno dalis, dėl kurios kompleksuojama labiausiai. Nosies operacijos yra vienos sudėtingiausių, todėl gerus rezultatus geba pasiekti tik itin patyrę specialistai.

Radzevičius teigia, kad ne mažiau populiari ir krūtų didinimo procedūra. Ja dažniausiai, naudojami implantai su silikonu ar fiziologiniu tirpalu. Šiuolaikinės plastinės chirurgijos dėka, daugelis jautusių diskomfortą moterų dėl mažos krūtinės ar nevienodo krūtų dydžio gali džiaugtis natūraliai atrodančiomis krūtimis.

Taip pat sąrašą papildo riebalų nusiurbimo bei veido patempimo operacijos. Specialistai pabrėžia, kad tokios tendencijos matyti ne tik Lietuvoje, tačiau ir visame pasaulyje.

Estetinė chirurgija atitolina operacijas

Radzevičius skuba pabrėžti, kad yra chirurginės intervencijos ir ne chirurginės, lygiai kaip ir grožio procedūros ir grožio operacijos.

Pasak chirurgo, viena dažniausių grožio procedūrų – nechirurginė raukšlių korekcija, kuri atliekama hialurono rūgšties arba botulino injekcijomis. Taip pat nosies, lūpų, tarpuakio raukšlės, lūpų didinimas ar jų kontūrų išryškinimas, gali būti koreguojamas hialurono rūgšties injekcijomis.

Visgi, specialistai skuba pabrėžti, kad nechiruginė raukšlių korekciją yra ne tas pats, kas veido patempimas chirurginiu būdu.

„Žvelgiant į trumpalaikį poveikį, estetinė medicina gali padėti atidėti tam tikrus senėjimo procesus, tačiau ateis laikas kuomet estetinė medicina nebepadės išlaikyti trokštamo rezultato ir senėjimo požymius reikės pašalinti plastinės chirurgijos procedūromis. Verta paminėti, kad estetinė medicina nesprendžia rimtesnių problemų, pavyzdžiui, nosies kvėpavimo funkcijos sutrikimų. Vyrauja nuomonė, kad plastinė chirurgija sprendžia tik su grožiu susijusias problemas, tačiau iš patirties galima pasakyti, kad mes darome kur kas daugiau, nei tik gražiname kūnus. Mes sprendžiame įvairius funkcinius klientų sutrikimus, sunkaus kvėpavimo problemas, atliekame rekonstrukcines operacijas po traumų, ar itin smarkių sužalojimų kurių dėka pacientai vėl gali džiaugtis gyvenimu“, – aiškina plastinės chirurgijos „NordClinic“ klinikos atstovas Vainius Gabalis.

Pacientų amžiaus ribos

„Amžiaus kontingentas svyruoja nuo 30 iki 60 metų, tačiau reiktų atkreipti dėmesį į tai, kad procedūrų tipai irgi keičiasi pagal amžiaus cenzą. Pavyzdžiui, 60 metų pacientui, TOP4 procedūrų sąrašas atrodytu kiek kitaip“, – aiškina V. Gabalis.

Radzevičius patvirtina, kad skirtingas operacijas renkasi skirtingos amžiaus grupės. Krūtų plastiką renkasi moterys, kurių amžius svyruoja nuo 20 iki 40 metų, krūtų mažinimą renkasi vyresnio amžiaus pacientės. Senstančio veido korekciją renkasi moterys virš 50-ties metų.

Tam tikros „klišės“ išnyksta

Kuomet kalbama apie plastinę chirurgiją, ne vienas iš mūsų pagalvodavome apie moteris, kurios renkasi itin didelių krūtų implantų operacijos. Anot specialistų, ši klišė ima pamažu išnykti.

„Šiandien žmonės nori tik patobulinti savo išvaizdą ir dažniausiai nori atrodyti natūraliai. Ta pati situacija nutiko ir su estetine nosies plastika (barbės nosimi).

Keitėsi ir pačių chirurgų požiūris. Šiuo metu mūsų klinikoje jei sulaukiame paciento ar pacientės be aiškios priežasties procedūrai, kaip pavyzdžiui, nosies kupra, tai greičiausiai mes pacientui pasiūlysime pergalvoti savo sprendimą“, – sako „NordClinic“ klinikos atstovas.

Konkurencijos dėka kainos kinta

„Plastinės operacijos tampa mažiau skausmingos, rizikingos bei turinčios mažiau komplikacijų. Klinikų teikiančių tokias paslaugas daugėja, tad didėjant konkurencijai kainos mažėja ir tampa prieinamos platesnei visuomenės daliai“, – sako D. Radzevičius.

Plastinių operacijų kainos pačios įvairiausios, tačiau skirtingose klinikose jos kardinaliai nesiskiria. Minėtose plastinės chirurgijos klinikose krūtų didinimas/mažinimas kainuoja nuo 2700 iki 4600 Eur., veido operacijos siekia nuo 750 iki 4500 Eur., riebalų nusiurbimas kainuoja nuo 1200 Eur., nosies plastika 2500-4500 Eur.