Naudinga žinoti Šiandien rajone

Po Kauną ir jo apylinkes – laivu

Kelionė laivu po Kauną ir jo apylinkes – smagi pramoga visai šeimai.

Miestą galima pažinti pačiais įvairiausiais būdais: einant pasivaikščioti, važinėjant dviračiu ar paspirtuku. Vasara yra puikus metas, nes keliauti galite ir laivais. Iš Kauno laivu galite pasiekti Kačerginę, Birštoną ar Raudondvarį. Tai šauni vasaros pramoga visai šeimai ir unikalus būdas pasigrožėti Kaunu ir jo apylinkėmis.

Net jei esate gimę ir užaugę Kaune, tikrai nustebsite, kiek dar nesate matę. Juk plaukiant laivu visas miestas, jo architektūra, apylinkės atrodo visiškai kitaip. Bilietus plaukti laivu galite įsigyti „Kaunas IN“ turizmo informacijos centre ar „Visit Kaunas“ elektroninėje parduotuvėje.

Šiandien galite rinktis iš 4 skirtingų maršrutų.

Kelionė laivu po Kauno senamiestį

Įdomi pažintinė kelionė, kuri patiks ir miesto svečiams, ir patiems kauniečiams. Laivu „Kaunas“ išplauksite iš Kauno senamiesčio prieplaukos. Praplauksite pro senąjį Aleksoto tiltą, Aleksoto gyvenvietę, Santakos parką. Ši kelionė ne tik paskatins iš naujo pamilti Kauno senamiestį, bet ir leis pamatyti Lietuvos didžiausių upių Nemuno ir Neries santaką, įplaukti į Nerį ir pasigrožėti XIII a. Kauno pilimi bei „Laisvės kario“ skulptūra. Plaukimo metu klausysitės audio gido ir sužinosite dar negirdėtų faktų apie Kauną. Kelionę baigsite prie unikalios gotikinio stiliaus Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčios. Kelionės trukmė – 1 valanda ir 20 minučių. Bilietas suaugusiems kainuoja 6 Eur, vaikams (6–12 metų) – 3 Eur.

Plaukdami laivu grožėsitės nuostabiais Kauno vaizdais.

Plaukimas į Kačerginę

Jei turite daugiau laiko ir norite pasiplaukioti ilgiau, siūlome keliauti į Kačerginę. Ši kelionė truks 5 valandas. Išplauksite nuo Kauno Senamiesčio prieplaukos žemyn Nemuno upe. Po kiek ilgiau nei valandą trukusio plaukimo pasieksite Kačerginę, kur turėsite laisvo laiko pažinti šią vietovę. Čia galėsite savarankiškai pasivaikščioti  po miestelį, aplankyti Liepų parką, apžiūrėti Kačerginės koplytėlę. Jei norite, galite užsisakyti gidą, kuris sutiktų svečius, pavedžiotų po miestelį, papasakotų apie Kačerginę ir jos lankytinas vietas. Ši kelionė – tai smagi pramoga, kuri tiks įmonių kolektyvams, mokinių grupėms, švenčiantiems gimtadienius, krikštynas ar vestuves. Vieno bilieto suaugusiems kaina – 15 Eur., vaikams (6–12 metų) – 8 Eur.

Kačerginėje galėsite savarankiškai pasivaikštinėti po miestelį, aplankyti Kačerginės koplytėlę.

Kruizas Kaunas – Birštonas

Įmonė „Nemuno turas“ siūlo net keletą kelionių į Birštoną laivu. Visos dienos kelionės metu turėsite išskirtinę galimybę grožėtis Kauno marių regioninio parko vaizdais bei Nemuno kilpomis, turiningai praleisti laiką nuostabiame Birštono kurorte. Siūlomi 2 pagrindiniai maršrutai: į Birštoną ir iš Birštono į Kauną. Jei plauksite į Birštoną kruizu, tai šiame mieste jus pasitiks gidai, kviesiantys į ekskursiją po šį kurortą, o atgal į Kauną grįšite specialiu autobusu. Jei į Birštoną keliausite autobusu (išvyksite iš senosios Kauno marių prieplaukos arba Kauno pilies aikštelės), atgal į Kauną grįšite laivu bei grožėsitės Nemuno vingiais ir Kauno marių vaizdais.

Plaukimas truks 4 valandas. Šioje kelionėje jus lydės gidas, o laive galėsite įsigyti užkandžių bei gėrimų. Birštone praleisite 4 valandas: galėsite dalyvauti ekskursijoje, išsinuomoti dviratį, papietauti jaukiose kavinėse ar paiškylauti. Į kelionės kainą ekskursija po Birštono kurortą yra įskaičiuota. Kelionės kainą – iki 19 Eur.

Kelionė laivu į Raudondvarį

Pasirinkę šį maršrutą plauksite net dviem upėmis – Nemunu ir Nevėžiu. Tai be galo vaizdingas maršrutas, kurio tikslas –  aplankyti XVII a. pradžios Lietuvos renesanso architektūros paminklą – Raudondvario pilies dvaro kompleksą. Čia jūsų lauks grafienė, kuri  papasakos apie didingą dvaro praeitį,  jo  šeimininkus bei to meto kultūrinį gyvenimą. Pačiame dvaro kiemelyje galėsite savarankiškai pasivaikščioti, atsigerti kavos ar arbatos kavinėje ant ratų. Ši kelionė truks apie 5 valandas. Bilieto kaina – nuo 9 iki  16 Eur.