Renginiai Šiandien rajone

Prie bendro vaišių stalo Kaune susėdo šimtai žmonių

„Švęskim gyvenimą!“ – tokiu šūkiu pernai, gegužės 24-osios vakarą pradėta „Kiemų šventė“, vykusi Nepriklausomybės aikštėje ir atnaujintoje Laisvės alėjos dalyje. Prie vaišėmis nukrauto stalo susėdo šimtai draugiškai ir šventiškai nusiteikusių kaimynų. Taip paminėta Tarptautinė kaimynų diena.

Likus pusvalandžiui iki oficialios šventės pradžios dalyviai operatyviai pasistatė stalus, nepamiršo pasiimti kėdžių, baltų staltiesių ir vaišių.

Šventę iškilmingai pradėjo Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“, žygiuodamas per Laisvės alėja link Nepriklausomybės aikštės. Iškart po jų ant Soboro laiptų sustojo šventės organizatoriai: „Kiemo galerijos“ įkūrėjas Vytenis Jakas su savo kaimyne Saule Juzeliene, „Kauno centro būsto“ atstovai ir „Kaunas 2022“ komanda. „Šventę susikuriame patys – savo dalyvavimu, emocija, talentais, dalijimusi“, – visiems susirinkusiems sakė  V. Jakas.

Šiltą pavasario vakarą šventinę nuotaiką kūrė ir renginyje dalyvavę meno kolektyvai. Grupė „Rakija Klezmer Orkestar“ ant Soboro laiptų surengė smagų koncertą, balkaniškais ritmais kvietę pašokti visus susirinkusius. Šventės dalyvius džiugino ir cirko artistų pasirodymas. Renginiui įpusėjus Nepriklausomybės aikštę užpildė energingi lindyhopo šokėjai. Muzika netilo ir prie stalų – žmonės atsinešė savo instrumentus, grojo ir dainavo. Ore tiesiog tvyrojo gera nuotaika ir kaimynų vienybė.

Priėjus prie bet kurios bendruomenės stalo mus pasitiko šypsenos ir vaišėmis nukrauti stalai. Žmonės dosniai dalijosi savo gamintais pyragais, tortais ir kitomis vaišėmis, smagiai šnekučiavosi su šalia sėdinčiais. Tad pasiteiravome šventės dalyvių, kaip jie vertina šią šventę.

„Labai smagu! Pernai buvo gana ramu, nebuvo tiek muzikos, o šiemet taip linksma, visi gerai nusiteikę“, – įspūdžiais dalijosi viena iš šventės dalyvių. „Aš šventėje dalyvauju pirmą kartą. Labai smagu čia būti, visi tokie draugiški ir malonūs“, – pridūrė šalia sėdinti kaimynė.

„Praeitais metais stebėjau iš šono šią šventę, o šiemet su kolektyvu nusprendėme dalyvauti. Iš pradžių, bijojome dėl oro, nes prognozės nenuspėjamos, bet pamačius, kad lietaus nebus, nujaučiau, jog susirinks daug žmonių. Visi gerai nusiteikę, matau šokančius, dainuojančius, smagiai leidžiančius laiką žmones – ko daugiau reikia?“, – įspūdžiais dalijosi kaunietė Milda iš „Radijas Tau“.

„Susirinkome pabūti, pabendrauti, pamatyti savo kaimynus ir dalyvauti miesto renginyje. Šiemet stalas gausesnis, žmonės dosniau viskuo dalijasi, geras koncertas ir oras labai džiugina“, – pasakojo mūsų užkalbinti šventės dalyviai.

Ar dalyvavote „Kiemų šventėje? Pasidalinkite įspūdžiais!