Kalba ekspertai

Radiatorių keitimas daugiabučiuose: ką gyventojai privalo žinoti?

Posakis „ruoš žiemai roges vasarą“ itin tinka daugiabučių namų gyventojams, norintiems šaltąjį sezoną pasitikti su būste įrengtais naujais radiatoriais. Gyventojai keisti radiatorius sugalvoja dėl įvairių priežasčių: estetinio vaizdo ar nešylančio bei prakiurusio senojo radiatoriaus. Bet, ar žinojote, jei jau šią žiemą norite sutikti su nauju radiatoriumi savo namuose, tą padaryti galite tik iki rugsėjo mėnesio? 

Kaip pasakoja didžiausios daugiabučių namų administravimo įmonės Lietuvoje „Mano BŪSTAS“ atstovas, „Mano Būsto priežiūra“ direktorius Julius Žilinskas, jei dar šiais metais norite pakeisti radiatorių savo būste, turėtumėte suskubti, mat tai galima padaryti tik vasaros periodu ir tik iki rugsėjo 1-osios, ne šildymo sezono metu.

Svarstant apie radiatoriaus ar radiatorių keitimą gyventojai privalo kreiptis į savo namo administratorių.

Specialistas įspėja, jog įprastai, tokiu atveju gali užtrukti kvalifikuoto projektuotojo paieškos, kurį reikia rasti patiems, radiatorių sugalvojusiems pakeisti, būsto gyventojams.

Galiausiai, atlikus šildymo prietaiso keitimą reikalinga informuoti šilumos ūkio prižiūrėtoją, kad jis atliktus darbus priimtų.

Pagal šilumos ūkio prižiūrėtojo objektui parinktą šildymo prietaisą arba pagal parengtą projektą atlikti darbai taip pat turi būti suderinti ir patvirtinti namo administratoriaus ir vandens sistemų prižiūrėtojo. Pakeistų radiatorių techninę būklę privalo patikrinti  ir Valstybinės energetikos inspekcijos (VEI) atstovas, jis išduoda atitinkamą pažymą.