Interviu

Restoranų apžvalgininkas Paulius Balčiukynas: skaniausių vietų paieškos tęsiasi

Restoranų apžvalgininkas Paulius Balčiukynas

Užklydus į restoranų apžvalgininko bei projekto „Maisto kūrėjai“ autoriaus Pauliaus Balčiukyno Instagram paskyrą,  išties rasime kur paganyti akis – nuo skaniausių desertų, burgerių iki picų ir kitų patiekalų. Paulius tikrai nenustoja ieškojęs naujų vietų net ir šiuo laikotarpiu. Tad „Kalba Kaunas“ teiraujasi, kas svarbiausia užsakant maistą išsinešimui bei kokias vietas rekomenduotų išbandyti?

Kalbant apie laikus iki karantino. Buvote dažnas svečias savo virtuvėje ar labiau mėgdavote keliauti užkasti į mieste esančias vietas? 

Tiesa sakant namie gaminu labai retai ir tai yra daugiau baziniai patiekalai, kaip kiaušinienė ar varškės apkepas. Restoranas man visuomet buvo ta vieta, kur tavęs laukia nauji atradimai bei puikiai praleistas laikas. Dažnai pasikalbu tiek su draugais, tiek su kitais restoranų apžvalgininkais – jie įvardija šį laikotarpį kaip didelį nuopolį, kadangi mums atradimai yra viena didžiausių pramogų. Žinoma, žvelgiant iš kitos pusės, kai viskas grįš į vėžias, šių dalykų būsime dar labiau pasiilgę ir galėsime juos kur kas labiau įvertinti.

Esate dažnesnis ragautojas nei gamintojas. Kaip karantinas pakoregavo Jūsų pomėgius?

Turiu tam tikrą rutiną su maistu savo virtuvėje ir bent jau pats per daug neeksperimentuoju – visa tai palieku tiems, kurie tai sugeba geriausiai. Išmokti gaminti irgi reikia laiko ir nuolat puoselėti gebėjimus, todėl tikrai mieliau pasirenku tuos, kurie to mokosi dešimtis metų. Atėjus karantinui išsigelbėjimas tapo maistas į namus. Tuo pačiu taip ir paremiame restoranus, kuriems tikrai šiuo metu reikia pagalbos. Galbūt neturime to gero laiko pasibuvimo restorane, tačiau didžiąją dalį patiekalų galima išlaikyti to paties skonio kaip ir valgant restorane.

Ar dažnai užsisakote maistą išsinešimui/į namus? Ar tai kompensuoja tai, jog uždrausta lankytis restoranuose?

Taip, užsisakome ir pakankamai dažnai. Labai džiaugiuosi, kad Lietuvoje turime pakankamai gerus „maisto į namus“ paslaugų tiekėjus ir galime kokybiškai, greitai gauti norimą restoranų maistą. Dėl pačios emocijos, žinoma, tai visiškai nekompensuoja, to kas buvo prieš karantiną. Juk didžiausias malonumas lankymosi restorane  ir yra pasibuvimas malonioje aplinkoje su draugais, ar tuo pačiu malonus aptarnavimas, kuris paverčia keliavimą į restoranus dar įdomesnia pramoga.

Kaip dėl maisto užsakymų į namus ir maisto kokybės?

Maisto kokybė tikrai pakankamai gera, žinoma, viskas priklauso nuo to kaip greitai maistas atkeliauja į namus. Pagrindiniai lyderiai „maisto į namus“ paslaugos Lietuvoje tikrai pristato pakankami greitai. Žinoma, nepatarčiau užsisakinėti tokio patiekalo kaip steikas – tikrai nebus tas, ką ragautumėte restorane.

Kokiais kriterijais vadovaujatės, renkantis maistą išsinešimui?

Rinkimasis maisto išsinešimui būna beveik toks pats kaip ir anksčiau –  renkantis maistą restoranuose. Viskas priklauso nuo to, ką mes norime valgyti. Aš dažnai mėgstu eksperimentuoti ir vieną kartą rinktis, pavyzdžiui, meksikietišką maistą, kitą kartą – japonų virtuvės, vėliau pagal patiekalo tipą kaip burgeriai ar picos. Džiaugiuosi, kad socialiniai tinklai palengvina restoranų pasirinkimą taip pat pagelbėja draugai su rekomendacijomis. Žinoma, kaip apžvalgininkas aš dažniausiai kiekvienam restoranui duodu šansą mane nustebinti ir tada jau dalinuosi nuomone su kitais mano sekėjais ar draugais.

Gal galėtumėte rekomenduoti vietas, kur galima skaniai užkasti, pavalgyti Kaune?

Nelengvas klausimas, kadangi tų vietų tikrai daug. Galbūt parekomenduosiu keletą pagal tai, ką apžvelgiau paskutiniu metu. Kaune man labai patiko pietų vieta „Samtis Bistro“ bei turkiško maisto restoranas „Mangal“ – būtinai išbandykite jų tradicines picas.