Renginiai Šiandien rajone

Reta proga apsilankyti autentiškuose tarpukario butuose

Gedimino g. 48 namo 5 butas – vienas iš ekskursijos lankytinų objektų. Šiemet buvo minimas 90 šio buto gimtadienis.

Ar kada nors svajojote pamatyti, kaip kauniečiai gyveno tarpukariu? Kur burdavosi to meto menininkai ir intelektualai? Kaip atrodė jų buitis? Džiugu, kad yra būstų, išsaugojusių to laikotarpio dvasią ir estetiką. Tris sekmadienius iš eilės bus rengiamos specialios ekskursijos, kuriose galėsite aplankyti tarpukario interjerus ir tarsi su laiko mašina nusikelti į saloninės kultūros laikus.

Nuo kovo 31 d. tris sekmadienius iš eilės „Ekskursas“ gidų komanda kvies į turus po 1918–1940 m. laikotarpio daugiabučius ir jų interjerus. Lankydamiesi privačiuose salonuose pamatysite visą paveldo būklės amplitudę: nuo pabaigtų restauracijų iki „gyvų“ autentiškų detalių.

Gidai ne tik aprodys gražiausius, autentišką tarpukario dvasią išsaugojusius butus, bet ir papasakos, ką reiškia gyventi ar dirbti tarpukario name, kaip nepaversti jo muziejumi. Taip pat sužinosite, kas tuos daugiabučius suprojektavo ir kokie žmonės juose gyveno.

Rasti tokį butą, kuris būtų atlaikęs daugybę istorijos negandų, yra reta.

Į šio unikalaus turo programą įtrauktas ir šiemet baigtas restauruoti Gedimino g. 48-ojo namo butas, kuris vasarį atšventė 90 metų gimtadienį. Tai vienas iš nedaugelio Kaune esančių gyvenamųjų namų, kuris primena Niujorke, Paryžiuje ir Berlyne esančius pastatus. Iki šių dienų išliko nepakitęs buto išplanavimas, ąžuolinis parketas, durys, plytelės ir dar daugiau. Rasti tokį butą, kuris būtų atlaikęs daugybę istorijos negandų, yra reta.

Šios ekskursijos skirtos ne tik architektams ir tiems, kurie svajoja įsigyti butą tarpukario name, bet ir smalsiems kauniečiams, besidomintiems architektūra, miesto architektūriniu paveldu.

Ekskursija trunka iki 40 min. Per šį laiką atveriamos privačios, paprastai neprieinamos erdvės.

Visus, norinčius dalyvauti pavasario ciklo „Ekskursas: salonas“ ekskursijose, kviečiame atkreipti dėmesį, kad bus lankomos nedidelės erdvės, todėl lankytojų skaičius bus itin ribotas. Vieną sekmadienį bus galima registruotis tik į vieną, jūsų išsirinktą, ekskursiją.

Visus, netilpusius į „Ekskursas: salonas“, kviečiame rinktis ir lankyti memorialinius butus-muziejus Kaune.

Daugiau informacijos apie ekskursijas: https://www.facebook.com/ekskursas/