Naudinga žinoti

Rudens iššūkiai kelyje

Šiltuoju metų laiku lengviau gali atsipūsti ne tik didesnių miestų gyventojai, bet ir policijos pareigūnai. Vasarą automobilių srautai sumažėja, tad ir nelaimių keliuose pasitaiko rečiau. Tačiau situacija pasikeičia atėjus rugsėjui. Su kokiais iššūkiais policijos pareigūnai susidūrė pirmąjį rudens mėnesį ir kokios jų priežastys?

Kaip pasakoja Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė, pirmąjį rudens mėnesį, kaip įprasta kasmet, tikrai pastebimi padidėję automobilių srautų kiekai: „Spūstys mieste išauga akivaizdžiai, todėl ir policijos pareigūnai rudens pradžioje skiria dar daugiau dėmesio eismo saugumui užtikrinti – stiprina patruliavimą avaringiausiose miesto ir rajono gatvėse, taip pat pirmosiomis rugsėjo dienomis greta mokyklų, darželių, kitų ugdymo įstaigų, budi prie pėsčiųjų perėjų ir sankryžų, fiksuoja Kelių eismo taisyklių (toliau – KET) pažeidimus“.

Atstovės teigimu, spūstys stebimos pagrindinėse, intensyviausiose miesto gatvėse: „Kauno mieste galime išskirti Taikos pr., Pramonės pr., Nuokalnės g., ir, žinoma, eismą prie „Mega“ prekybos centro“.

Eismo įvykių priežastys

Rugsėjį daugiausia vyravo techniniai eismo įvykiai, kai buvo apgadinamos transporto priemonės ar pasišalinta vieno iš eismo įvykio dalyvių. Palyginti su vasaros mėnesiais, minėtų įvykių padaugėjo tiek šį rugsėjį, tiek pernai tuo pačiu metu.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos viršininkas Vigintas Lukošius pastebi, kad pagrindinės to priežastys – didesnis eismo srautas, skubėjimas, neatidumas. Prisideda ir besikeičiančios oro sąlygos, gatvių remontai. Reikia nepamiršti, kad į eismą įsilieja ir nauji vairuotojai bei mažieji eismo dalyviai, todėl visiems reikia prisitaikyti prie naujų eismo sąlygų.

V. Lukošius sako, kad vairuotojų įpročiai tikrai keičiasi į gerąją pusę, tačiau ne taip greitai, kaip to norėtųsi: „Pareigūnai pastebi, kad dabar vairuotojai aktyviau naudojasi laisvų rankų įranga, nei anksčiau. Atsiranda vis daugiau naujų automobilių su moderniomis technologijomis, kurios vairuotojams padeda, pavyzdžiui, naudojantis mobiliaisiais įrenginiais nepažeisti Kelių eismo taisyklių, taip pat būti mažiau išsiblaškiusiems ir atidžiau stebėti eismą“.

Dažniausi iškvietimai

Dažniausi iškvietimai kelyje yra padėti vairuotojams, patekusiems į eismo įvykį, išsiaiškinti visas eismo įvykio aplinkybes, tinkamai užpildyti eismo įvykio deklaracijas, nustatyti eismo įvykio kaltininką. Vienais atvejais pakanka konsultacijos telefonu, kitais atvejais pareigūnai vyksta į įvykio vietą.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė teigia, kad pastebima vis daugiau pilietiškų asmenų, kurie praneša apie nesaugiai, pavojingai manevruojančius automobilius, galimai neblaivius vairuotojus. Sulaukiama pranešimų ir apie įvairius kitus KET pažeidimus, vienas dažnesnių – apie įvairiose miesto vietose užstatytus pravažiavimus.