Kalba gyventojai Metų kaimynas 2018

Sargėnuose gyvenantis Saulius: „Niekada neatsisakau padėti“

Sargėnuose gyvenantį kaunietį Saulių galima pavadinti neoficialiu namo pirmininku. Savo daugiabučiu besirūpinantis vyras prižiūri, kad sklandžiai vyktų namo renovacija, kad kaimynams čia būtų patogu gyventi. Todėl kaimynė Jelena pasiūlė Saulių į „Metų kaimyno 2018“ rinkimus, nes, anot jos, jis turi visas savybes, būdingas puikiam kaimynui.

Kaip kilo mintis renovuoti daugiabutį?

Daug su kaimynais nuveikėme: pasikeitėme langus ir lauko duris. Automobilių stovėjimo aikštelė prie namų – tai dviejų namo korpusų kaimynų bendradarbiavimo rezultatas. Vis dėlto, pats namas yra ne pirmos jaunystės, todėl atėjo laikas susitvarkyti. Juk norisi gyventi ir taupiau, ir gražiau. Pavyko su kaimynais susitarti ir priimti sprendimą, o dabar čia vyksta darbai.

Teko su kiekvienu kaimynu kalbėtis?

Vyko susirinkimai su daugiabučio administravimo vadybininkais. Bendravome ir atskirai šiuo klausimu.

Nors nesu namo pirmininkas, bet dauguma kaimynų į mane kreipiasi pagalbos. Aš niekada neatsisakau padėti. Manau, jeigu nori būti bendruomenės dalimi, tai turi kažką daryti. Negali sėdėti prie televizoriaus ir žiūrėti, kas vyksta, bet turi atsistoti ir nueiti kažką naudingo padaryti. Tenka pačiam eiti surinkti gyventojų parašus ar suorganizuoti darbus.

Pažįstu visų keturių korpusų kaimynus. Būna, man skambina ir klausia: „Ar turi to kaimyno telefono numerį?“ Tai aš ir tarpininkauju. Pavyzdžiui, žiemą susiskambiname ir greitai nusikasame sniegą kieme.

Esate veiklus žmogus ir visi kaimynai Jus pažįsta, o ką veikiate gyvenime?

Esu įmonės „Kauno autobusai“ troleibusų parko vadovas. Mūsų pagrindinis tikslas – pakeisti visuomenės požiūrį į troleibusą, neva jis stabdo eismą. Mes pertvarkome visą troleibusų linijų kontaktinį tinklą, siekdami, kad troleibusas važiuotų greitai. Tokia yra mano ir visos komandos misija.

Kaip visur suspėjate?

Todėl viską ir spėju – kuo daugiau darbų, tuo daugiau nuveiki.

Gal galėtumėte pasidalinti geros kaimynystės receptu?

Čia galioja tas pats, kas ir šeimoje: būk nuoširdus savo artimam ir gausi grąžos. Svarbiausia, kad žmonės suprastų, jog esame bendraturčiai. Daugelis apsiriboja tik savo butu, bet reikia nepamiršti, kad gyvename tame pačiame name, turime bendrą laiptinę, rūsius ir tuo bendru turtu reikia visiems rūpintis.

Ačiū už pokalbį!