Kalba ekspertai

Seni vandentiekio stovai daugiabutyje – pavojus gyventojams

Daugiabučio vandentiekio ir kanalizacijos stovų keitimas atliktas operatyviai ir kokybiškai.
Senus, avarinės būklės vandentiekio ir kanalizacijos stovus būtina pakeisti.

Varnių g. 37 namo gyventojai nuo šiol gali lengviau atsipūsti – daugiabutyje pakeisti visi vandentiekio ir kanalizacijos stovai. „Dainavos būstas“ pakeitė net 14 šio namo stovų. Taip kaimynai apsidraudė nuo galimų avarinių situacijų ir būsto užliejimų.

Vilijampolėje esančio daugiabučio vandentiekio ir kanalizacijos stovams buvo daugiau nei 40 metų, tad natūralu, kad jie susidėvėjo ir buvo avarinės būklės. „Dainavos būsto“ klientų asmeninė vadybininkė Žaneta Ivinskienė teigė, kad, atsižvelgus į situaciją, darbo imtis reikėjo nedelsiant.

„Kartu su darbų vadovu ir inžinieriumi pristatėme gyventojams darbų eigą, sąmatą ir papasakojome, kaip bus atliekami viso namo vandentiekio ir kanalizacijos stovų darbai ir kodėl tą būtina padaryti. Turint tokios prastos būklės vandentiekio stovus, kyla rizika gyventojų turtui, nes jį gali užlieti“, – pasakojo Ž. Ivinskienė. Gyventojai pritarė siūlomiems jos pasiūlytam planui, tad iškart buvo imtasi darbų.

„Viskas vyko labai sklandžiai. Dirbo kelios brigados ir darbus pabaigė per mėnesį. Gyventojai apie tai buvo informuoti ir perspėti. Juk darbas – nestandartinis“, – situaciją komentavo darbų vykdytojas Aidas Gilevičius.

Darbininkų triūsas atsipirko su kaupu – gyventojai rezultatu liko patenkinti. „Gavome pagyrimų iš pačių gyventojų, kad santechnikų brigados puikiai ir kompetentingai atlieka savo darbus. Gražių žodžių negailėjo ir šio namo įgaliotinis“, – klientų įvertinimų džiaugėsi klientų asmeninė vadybininkė Ž. Ivinskienė.

Pakeitę senus vandentiekio ir kanalizacijos stovus į naujus, daugiabučio gyventojai gyvens kur kas saugiau ir išvengs avarijų.