Renginiai Šiandien rajone

„Šilainiai Project“ atnaujina mikrorajono veidą

Silainiai_elektrines_KONKURSAS_maz-205640

Dažnai girdime apie tai, kad Šilainių mikrorajone gyventi nesaugu. Menininkai ir aktyvūs Šilainių gyventojai siekia šį mitą sugriauti. Šiam tikslui įgyvendinti vykdomas projektas „Šilainiai Project“ – iniciatyva, siekianti kurti patrauklų šio mikrorajono įvaizdį.

Anot „Šilainiai project“ kuratorės ir menininkės Evelinos Šimkutės, Šilainiuose yra labai daug galimybių, daug vietų, kur idėjas galima išreikšti, tik tam reikia postūmio. Šiemet projektas  bendradarbiauja su Kauno gatvės meno festivaliu NYKOKA. Projektų draugystė užsimezgė jau praeitais metais. Šiemet planuojama atnaujinti kelias elektrines transformatorines. Anot Festivalio NYKOKA vadovės Godos Skerytės, jei šiemet pavyks nudažyti 2–3 elektrines transformatorines, tai projektas bus tęsiamas ir kitąmet. Tinkamiausi eskizai turėtų būti atrinkti iki rugsėjo 1 d. Siūlomas idėjas vertins projekto „Šilainiai Project“ kuratorė E. Šimkutė, Lietuvos Fotomenininkų sąjungos Kauno sk. pirmininkas G. Česonis, tapytojas G. Vaičys ir kt.

Be konkurso Šilainių elektrinėms transformatorinėms vyks ir kitų renginių. Rugsėjo 11 d., 18 val., Šilainių bibliotekoje vyks renginys – „Tyrimų laukas – Šilainiai“, kuriame architektai ir sociologai dalinsis savo tyrimais apie šį mikrorajoną. Taip pat nuo rugsėjo „Šilainiai project“ organizuoja fotografijos dirbtuves mokyklose. Tai edukacinis projektas, kuriuo siekiama pažinti Šilainius iš arčiau. Projekte jau dalyvauja Kauno Juozo Grušo meno gimnazija ir Kauno Jono Basanavičiaus gimnazija, kviečiamos ir kitos mokyklos. Gruodžio 4 d. vyks šių dirbtuvių dalyvių paroda.