Kalba ekspertai Rajono problema

Šilainių daugiabučių kiemuose siautėja vagys

Labiausiai nuo ilgapirščių nukentėjo Rasytės g. gyvenantys kauniečiai.
Labiausiai nuo ilgapirščių nukentėjo Rasytės g. gyvenantys kauniečiai.

Šilainiuose gaunama vis daugiau pranešimų apie vagystes iš automobilių. Ypač nuo ilgapirščių nukentėjo Rasytės g. daugiabučiuose gyvenantys šilainiškiai. Tad, ką galime padaryti, kad apsaugotume savo turtą ir ateityje išvengtume tokių nelaimių?

Geriausia prevencija – kameros

Įvykus vagystei sunkiausia rasti tą, kuris įvykdė nusikaltimą. Todėl teritoriją reikia stebėti. Jei kieme ar laiptinėje yra įrengtos kameros, išsiaiškinti nusikaltimą nėra sunku.

„Būna, kad ateina žmogus ryte prie savo automobilio ir mato sulamdytą priekinį automobilio sparną, nulaužtą veidrodėlį. Jei įvykį užfiksavo vaizdo kameros, galima atsukti įrašą: pasižiūrėti, priartinti vaizdą ir nustatyti, kas įvykdė nusikaltimą, kreiptis į policiją. Taip galima užkirsti kelią tokiems įvykiams“, – stebėjimo kamerų naudą pabrėžė Saugos tarnybos „Mano Sauga“ tarnybos vadovas Arūnas Lobanovas.

Be to, kameros drausmina ir pačius nusikaltėlius. Jei jie pastebės, kad teritorija yra filmuojama ir stebima, jie bijos ten lankytis.

Anot A. Lobanovo, geriausia prevencija nuo vagysčių – apsaugos sistema, įrengtos kameros, tiesioginis teritorijos stebėjimas 24 valandas per parą.

Vagys renkasi nestebimose teritorijose

Paprastai vagys nesirenka vietų, kurios yra stebimos vaizdo kameromis, nes bijo įkliūti policijai.

Labiausiai nuo vagių nukentėjo tie gyventojai, kurių kiemai nebuvo stebimi. Naktį iš sausio 7 į 8, iš sekmadienio į pirmadienį, adresu Rasytės g. 48 vagys ne tik išdaužė automobilio stiklą, pavogė automobilio aparatūrą bet ir jame buvusius savininko daiktus. Deja, kiemas nebuvo stebimas, tad be vaizdo įrašo pagauti vagį yra žymiai sunkiau. Nuo ilgapirščių nukentėjo ir kiti toje gatvėje gyvenantys kaimynai. Iš vieno gyventojo automobilio pavogti visi asmeniniai daiktai.

Jei norite apsaugoti savo turtą ir jaustis saugūs, įsirenkite stebėjimo kameras. Šiuo klausimu galite kreiptis į namo administratorių arba skambinti numeriu 8 700 55 966.