Rajono problema

Šilainių gyventoja: „Nustokite nuodyti benames kates!“

Daugiabučių kiemuose yra nustatytos specialios benamių kačių šėrimo vietos.
Daugiabučių kiemuose yra nustatytos specialios benamių kačių šėrimo vietos.

Kiekviename Kauno daugiabučių kieme galime sutikti slampinėjančius benamius šunis ir kates. Vieniems kaimynams tokių gyvūnų gaila, jie juos šeria, sterilizuoja, o kiti laiko juos kiemo problema. Neseniai į mūsų redakciją kreipėsi Šilainių gyventoja, pasibaisėjusi žiauriu kaimynų elgesiu su kiemo katėmis.

„Prie Žiemgalių g. 19 namo dingsta benamės katės, kuriomis rūpinamės, šeriame, sterilizuojame, kastruojame, kad nebūtų palikuonių. Vieną katę pertrenkė mašina, o kitas 3 kates nunuodijo“, – pasakojo gyventoja. Mergina iškart nunešė gyvūnėlį į veterinarijos kliniką, kur jį apžiūrėjo, padarė rentgeno nuotrauką ir nustatė, kad katinas buvo nunuodytas antifrizu.

Gyventoja kartu su kaimynais kasdien šeria kiemo kates ir stebisi, kaip kažkas galėjo taip žiauriai su gyvūnėliais pasielgti: „Dėl šėrimo buvome susitarę: vieną dieną aš, kitą dieną – kiti. Nors dažniausiai būna, kad pamatai, jog maisto neturi ir padedi, jeigu jau būni namuose.“ Šėrimo vieta yra nustatyta savivaldybės, tad kaimynai ten ir nešdavo maisto.

„Gerbiami žmonės, – kreipiasi į kauniečius gyventoja, – jeigu jums trukdo katės ir nepatinka, kad mes čia jas maitiname, ateikite ir pasakykite, juk visi kartu galime spręsti šitą problemą. Nustokite nuodyti benames kates. Niekam nėra suteikta teisė atimti iš beglobio gyvūno gyvybę. Jie taip pat nori gyventi…“

Ar Jūs savo kieme sutinkate benamių kačių? Ką darote?