Kalba gyventojai Šiandien rajone

Šimtai kauniečių susėdo prie ilgiausio vaišių stalo mieste

Gegužės 23-ios dienos pavakarę aplink Soborą nusidriekė ilga eilė stalų, žmonės patys nešė savo gamintus gardžiausius skanėstus, stalą puošė kvapniais gėlių žiedais ir kitomis gėrybėmis. Šventę pradėjo iškilminga pučiamųjų orkestro eisena, netilo gyva muzika ir žmonių juokas. Tokį reginį Kaune pamatysi ne kasdien – taip buvo minima Kaimynų diena ir „Kiemų šventė“.

Šventę susikūrė patys

Likus valandai iki oficialios šventės pradžios, dalyviai jau buriavosi Nepriklausomybės aikštėje, operatyviai pasistatė stalus, kėdes, nepamiršo pasiimti staltiesių, vaišių ir gėlių. Būtent gėlės tapo pagrindiniu šventės atributu, puošusiu kiekvieną stalą. Tie, kurie į šventę atėjo su savo bendruomene ar meno kolektyvu, dar ir savo vėliavas pasistatė.

Šventę iškilmingai pradėjo Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“, žygiuodamas per Laisvės alėją link Nepriklausomybės aikštės. Iškart po jų ant Soboro laiptų sustojo 3 šventės vedėjai. Visus susirinkusius sveikino ir gražios šventės linkėjo Izraelio valstybės ambasadorius Amir Maimon bei šventės organizatoriai: „Kiemo galerijos“ įkūrėjas Vytenis Jakas, įmonės „Kauno centro būstas“ atstovai ir „Kaunas 2022“ komanda.

„Šventę susikuriame patys – savo dalyvavimu, emocija, talentais, dalijimusi“, – sako  Vytenis Jakas, kuris prieš 3 metus kvietė į pirmąją „Kiemų šventę“, o šiemet šį renginį vadina tradiciniu.

Šventės vedėjais tapę „Kauno iššūkio“ alumnai Evita, Austėja ir Tomas džiaugėsi, kad galėjo vesti šį neeilinį renginį: „Kai pirmą kartą pamatėme nuotraukas iš „Kiemų šventės“, nepatikėjome, kad tai vyksta Lietuvoje – atrodė kaip kadras iš filmo!“. Pasak jų, ši šventė traukia žmones gera nuotaika ir kuriamu ypatingu bendrystės jausmu.

Dalijosi įspūdžiais

Priėjus prie bet kurios bendruomenės stalo mus pasitiko šypsenos ir vaišėmis nukrauti stalai. Vieni čia dalyvavo pirmą kartą, kiti nepraleido nė vienos „Kiemų šventės“. Tad pasiteiravome dalyvių, kaip jie vertina šią šventę.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro bendruomenė

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro bendruomenė

„Mūsų Floristikos skyriaus studentės papasakojo apie šią šventę, tad iškart nusprendėme sudalyvauti. Tad šiemet yra mūsų pirmoji šventė. Tikrai nesitikėjau, kad bus tiek žmonių ir visi tokie draugiški. Tai puiki vieta pabendrauti, susipažinti. Mums tai labai patinka!“

Šančių bendruomenė

Šančių bendruomenė

„Šventėje dalyvaujame jau trečią kartą, nė vienos nepraleidome! Juk kai moki bendrauti, tai gerai visur ir visada. Vienintelis trūkumas šiemet – stalų išdėstymas. Įdomiau buvo, kai stalai nusidriekė per Laisvės alėją, o ne aplink Soborą.“

Aleksoto bendruomenė, ansamblis „Svirbė“

Ansamblis „Svirbė“

„Šventėje dalyvaujame jau antrą kartą. Šiemet ji dar didesnė, gausesnė, kūrybiškesnė. Juk jei žmogaus širdy šventė, tai bus šventė visiems. Aplink matom tiek talentingų žmonių: dainuojančių, grojančių, šokančių. Norisi, kad visi aktyviau įsitrauktų, o ne tik stebėtų kaip žiūrovai. Galbūt programoje reiktų skirti valandėlę, kad kiekvienas kolektyvas prie stalo galėtų padainuoti ar pagroti.“

KTU bendruomenė

KTU bendruomenės atstovės

„Pirmą kartą čia dalyvaujame. Labai gera nuotaika, visi smagiai nusiteikę, puikus oras. Apie šį renginį mums pranešė universiteto komunikacija, bet jau buvome girdėję anksčiau – atgarsis eina. Šią šventę ypatingą daro buvimas kartu. Kaip tik čia groja mūsų universiteto meno kolektyvas. Visiems kauniečiams norim palinkėti dažniau į tokius susibūrimus susirinkti ir daugiau šypsotis!“

Ar dalyvavote „Kiemų šventėje“? Pasidalinkite įspūdžiais!