Naudinga žinoti

Stebinančios Lietuvos vietovės, kurių galbūt neaplankėte

Šių metų vasara mus išties džiugina šiltais orais. Nors pandeminei situacijai gerėjant dauguma vis dažniau pasirenka keliones užsienyje, tačiau ne retai pasiliekama ir Lietuvoje. Joje apstu dar nematytų ir tikrai įstabių vietų, o „Kalba Kaunas“ redakcija kaip tik tokias ir išrinko.

Marvelės kaskados

Vasarą Marvelės slėnis dvelkia ramuma – laipteliais tekantis vanduo padeda atsikvėpti ir pabėgti nuo rūpesčių, o ankstyvą pavasarį, kai pradeda tirpti ledai, kaskados tampa šniokščiančiu vandens keliu. Nuo Kauno miesto centro ši vieta nutolusi apie 6 kilometrus, tad nuvykti galite automobiliu, autobusu, dviračiu ar pėsčiomis.

Kirkilų apžvalgos bokštas

Išskirtinės formos statinys lankytojus žavi ne tik savo išvaizda, kuri vieniems primena mėnulį, o kitiems grimztančią valtį, bet ir nuo viršaus atsiveriančiais įspūdingo grožio vaizdais. Kirkilų apžvalgos bokštas yra net 32 metrų aukščio, kuriame įsikūrusi ne viena apžvalgos aikštelė. Jų dėka galėsite stebėti 30 vandeniu užsipildžiusių smegduobių, kurios vasara nusidažo rausva spalva dėl vandenyje gyvenančių bakterijų.

Aukštumalos pažintinis takas

Šilutės rajone esantis ir 1,2 km ilgio besidriekiantis pažintinis takas kviečia susipažinti su Aukštumalos pelkės grožybėmis. Vingiuojantis Nemuno deltos regioniniu parku, šis takas apibūdinamas kaip vienas gražiausių visoje Lietuvoje. Įdomu ir tai, jog Aukštumalos pelkė visame pasaulyje pripažinta pelkėtyros mokslo lopšiu, nes būtent ją pirmą savo monigrafijoje detaliai moksliškai ištyrė ir aprašė vokiečių botanikas C. A. Weber 1902 m.

Etnokosmologijos muziejus

Molėtų rajone yra puiki vieta stebėti meteorų lietų rugpjūčio ir rugsėjo mėnesių naktimis. Apsilankyti čia pravartu ir dienos metu, kai pro saulės teleskopus galėsite pamatyti didžiąją mūsų žvaigždę. Organizuojamose ekskursijose supažindinsite su Lietuvos ir pasaulio astronomijos naujienomis, teleskopais, nuostabaus grožio spalvotomis planetų, žvaigždžių, ūkų, spiečių, galaktikų nuotraukomis.

Baterija „Memel Nord“

Važiuodami aplankyti Olando kepurės būtinai užsukite apsižvalgyti po Kikuliškių kaime esančius vokiečių statytus gynybinius įtvirtinimus „Memel Nord“. Ilgą laikotarpį šis bunkeris buvo apleistas, tačiau istorijos entuziastų ir Pajūrio regioninio parko kolektyvo pastangomis dabar čia veikia ekspozicija, kurią bežiūrint nusikelsite 70 metų atgal.

Panemunės pilis

Ši pilis – geriausiai išsilaikiusi rezidencinė pilis visoje Lietuvoje ir iki šių dienų turi beveik nepakitusį autentišką pavidalą. Apsilankę Panemunės pilyje nusikelsite į laikus nuo renesanso iki barako ir klasicizmo. Manoma, kad šioje vietoje buvo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio dvaras. Šiandien pilyje galite pasižvalgyti rengiamose meno parodose ir amatų mugėse bei išvysti teatralizuotus pasirodymus.

Baltosios rožės tiltas

Tai aukščiausias pėsčiųjų ir dviratininkų tiltas Lietuvoje, kuris buvo pastatytas 2015 metais ir įtrauktas į Lietuvos rekordų knygą. Alytaus mieste per Nemuną nusidriekęs tiltas jungia Pirmąjį Alytų ir senamiesčio kurortinę dalį su Alytaus piliakalniu, esančiu priešingoje upės pusėje. Įdomu ir tai, kad ant Baltosios rožės tilto rasite kas 40 metrų sužymėtas 6 žymas, kuriomis įvardytos meilės rūšys pagal Aristotelio filosofiją.