Šiandien rajone

Sukčiai į duris beldžiasi apsimesdami pastatų priežiūros specialistais

Jei į namus atvykęs asmuo prisistato įmonės atstovu, tačiau kelia įtarimą, paprašykite pateikti dokumentus.
Jei į namus atvykęs asmuo prisistato įmonės atstovu, tačiau kelia įtarimą, paprašykite pateikti dokumentus.

„Kalba Kaunas“ redakciją pasiekė žinia apie sukčių atakas. Daugiabučių gyventojus raginame būti budriais ir neįsileisti sukčių į savo namus. Dalinamės pamokančia istorija.

Kauno centre gyvenanti šeima pasakojo labai nukentėjusi nuo sukčių. Esą paskambino vyras, prisistatė esąs iš „Kauno centro būsto“. Jis  pasakojo apie neva vykdomą akciją, per kurią tikrinamas buto langų sandarumas. Sakė, kad nori atvykti apžiūrėti buto. „Atėjo  tvarkingai apsirengę vyrai, apžiūrėjo langus, paliko lankstinuką ir išėjo. Naktį įlipo per langą ir apvogė butą.  Padaryta žala – 2000 Eur.“, – pasakojo nukentėjusioji.

Tai jau ne pirmas sukčių bandymas pasinaudoti daugiabučius administruojančių įmonių atstovais, siekiant patekti į gyventojų butus. Įmonės „Mano būstas“ daugiabučių namų administravimo departamento direktorius Mindaugas Genys sako, kad įmonė langų patikrinimo darbus atlieka, tačiau iniciatyvą turi parodyti patys gyventojai. Tuomet tik iš anksto su gyventoju suderinus datą ir laiką į namus gali atvykti specialistas, kuris bus atpažįstamas iš aprangos su įmonės atributika bei turimo darbo pažymėjimo.

„Mūsų darbuotojai tikrai iš anksto neprisistatę ir nesuderinę su konkrečiais gyventojais, neskambinėja žmonėms dėl buto langų apžiūros. Todėl noriu įspėti gyventojus neįsileisti įtartinų asmenų, o sulaukus panašaus skambučio pranešti apie tai savo namo vadybininkui arba policijai“, – pabrėžė M. Genys.

Gyventojai raginami būti budriais, nepasikliauti telefonu siūlomomis paslaugomis ir neįsileisti į butus nepažįstamų žmonių. Jei į namus atvykęs asmuo prisistato įmonės atstovu, tačiau kelia įtarimą, paprašykite pateikti dokumentus. Susirūpinus dėl savo saugumo, patartina kreiptis į policiją.