Naudinga žinoti

Šunys: kokios veislės pasirenkamos dažniausiai?

Dažnai šuo vadinamas geriausiu žmogaus draugu. Jis ištikimas, draugiškas, saugantis bei mokantis pralinksminti. Įdėdami darbo ir pastangų į tinkamą šuns kasdienybę, turėsite ne tik laimingą augintinį, bet ir tikrą šeimos narį. Aprašome dažniausiai pasirenkamas šunų veisles ir joms būdingus aspektus.

Mopsas

Šio draugiško, gero kompanjono ir gerai sutariančio šuns tiek su suaugusiais, tiek su vaikais kilmės šalis – Kinija. Mopsų aukštis ties ketera įprastai būna nuo 28 iki 32 cm ūgio ir jis gali sverti 6-9 kg. 12-14 metų gyvenančiam šuniui būdinga sidabrinė, juoda ar abrikoso rusvumo kailio spalva. Pagrindinėms charakterio savybės: užsispyrimas, supratingumas bei dėmesingumas.

Mopsai mėgsta ilgus pasivaikščiojimus ir aktyvius žaidimus, tačiau esant karštoms vasaros dienoms savo augintinį reikėtų saugoti nuo saulės smūgio. Šie šunys linkę į nutukimą, tad labai svarbu prižiūrėti mitybą ir duodamo maisto kiekį.

Vokiečių aviganis

Vokiečių aviganio kilmės šalis jau užkoduota pačiame veislės pavadinime. Daugiau nei šimtmetį skaičiuojančios veislės patinų aukštis ties ketera – 65 cm, o patelių kiek mažesnis – 55 cm. Suaugęs vokiečių aviganis gali sverti iki 43 kg, o žemesnio ūgio patelių svoris bus kiek mažesnis. 11-13 metų gyvenantiems šunims būdingas juodas arba pelenų spalvos kailis, su šviesiai rudomis arba gelsvomis dėmėmis. Šie šunys ypatingai imlūs dresūrai, gerai sutaria su vaikais, yra protingi ir judrūs.

Nors vokiečių aviganis gali gyventi ne tik nuosavame name, bet ir bute, tačiau šeimininkai turi užtikrinti, kad šios veislės šuo gautų pakankamai fizinio krūvio, būtų išvedamas ilgiems pasivaikščiojimams.

Auksaspalvis retriveris

Didžiojoje Britanijoje kilęs šuo ūgiu panašus į vokiečių aviganį – 55-61 cm ties ketera. Suaugę šunys gali sverti 24-35 kilogramus, o amžiaus trukmė siekia nuo 10 iki 13 metų. Auksaspalviai retriveriai išsiskiria kreminių ir auksinių kailių spalvomis. Šiam tikram šeimos numylėtiniui būdingas jautrus, ramus bei prieraišus charakterio būdas.

Kaip ir daugumai šunų, taip ir auksaspalviams retriveriams reikalinga ankstyva dresūra. Jiems taip pat svarbu kiekvieną dieną gauti daug fizinio krūvio. Šie šunys lauke gali žaisti valandų valandas!

Maltos bišonas

Šio šuns, kaip ir vokiečių aviganio, kilmės šalis pačiame veislės pavadinime. Žaismingojo Maltos bišono ūgis ties ketera siekia 20-25 cm. 13-14 metų gyvenantys šunys suaugę sveria 2-4 kg. Neišsenkančia energija pasižymintis nedidelio ūgio ir balto kailio šunys yra protingi, prieraišūs ir supratingi.

Maltos bišonai pasižymi itin dideliu judrumo ne tik lauke, bet ir namuose. Jie gali puikiai sutarti tiek su mažais vaikais, tiek su kitais augintiniais, tačiau labai svarbu prie naujų draugų Maltos bišonus pratinti jau nuo mažų dienų. Jie taip pat daug loja, tad prieš įsigyjant šios veislės šunį reikėtų tai turėti omenyje.

Žaislinis pudelis

Iš Prancūzijos kilusių suaugusių šunų ūgis ties ketera sieks 24-28 cm. 12-15 metų gyvenančių šunų kailis pasižymi juodomis, baltomis, rudomis, raudonomis bei abrikosinėmis spalvomis. Mažiausias iš visų pudelių šis bus ne tik lengvai dresuojamas, bet ir protingas, draugiškas ir aktyvus šeimos narys.

Žaisliniai pudeliai turi aukštą intelektą, tad nuo mažų dienų pratinami prie vaikų, suaugusių ir kitų gyvūnų puikiai su jais sutars. Kaip ir nykštukinės veislės pudeliams, taip ir žaisliniams būdingas dantų akmenų susidarymas, tad labai svarbu šunį šerti itin kokybišku ir visaverčiu sausu maistu.