Kalba ekspertai

Sutrešę vamzdynai – tarsi tiksinti bomba daugiabučiuose

„Mano Būsto“ avarinės tarnybos darbuotojai vis dažniau kviečiami dėl daugiabučiuose trūkusių vamzdžių ir užsikimšusių vamzdynų.

Daugiabučius namus Kaune prižiūrintys bendrovės „Mano Būstas“ specialistai perspėja – senos statybos daugiabučiuose šalto vandens vandentiekio vamzdynų būklė yra itin prasta, o tai lemia dažnesnes avarijas.

Blogiausia padėtis dėl pasenusių vamzdynų yra Dainavos mikrorajone. Čia per praėjusius metus avarinė tarnyba buvo kviečiama net 682 kartus. Kiek mažiau avarijų registruota Kauno centre – 461. Panaši situacija ir Šilainiuose – 455 avarinės tarnybos iškvietimai per metus. Dažniausiai į įvykio vietą atvykusiems avarinės tarnybos specialistams tenka susidurti su trūkusiais vamzdžiais ar užsikimšusiais vamzdynais.

Trūkę vamzdžiai gyventojams sukelia ne tik nepatogumų ir kelia stresą, bet ir paplonina pinigines. Mat jei viename bute įvyksta avarija, kaip taisyklė, tai skaudžiai pajunta ir kitų tame pačiame name esančių butų gyventojai.  Tarkime, trūko vamzdis jūsų vonioje – tokiu atveju užliejamas ne tik jūsų butas, bet ir jūsų kaimynai. Šios nelaimės galima išvengti laiku renovavus vamzdynus.

Vandentiekio vamzdynų avarijos – itin dažnas reiškinys senos statybos daugiabučiuose. Deja, neretai avarijos likvidavimo darbus apsunkina patys gyventojai. Kartais jie atsisako įsileisti meistrus arba apskritai nepavyksta rasti buto šeimininkų. Avarinės tarybos darbuotojai pastebi, kad gyventojai dažniausiai savo buto duris atveria tik tada, kai kaimynai jau būna užlieti. Tačiau tokiai nelaimei galima užbėgti už akių.

Jei pastebėjote vamzdynų gedimus arba įtariate, kad jų yra, kuo skubiau apie tai praneškite specialistams telefonu 8 700 55 966.