Kalba gyventojai

Tarpukario namai šiandien – kauniečio nuotraukų albume

Arvydas Čiukšys prie vieno iš savo kolekcijos pastatų – Jono ir Sofijos Sližių namo, pastatyto 1931 m., Sporto g. 4. Architektas – Stasys Kudokas.
Arvydas Čiukšys prie vieno iš savo kolekcijos pastatų – Jono ir Sofijos Sližių namo, pastatyto 1931 m., Sporto g. 4. Architektas – Stasys Kudokas.

Vieni žmonės kolekcionuoja pašto ženklus, kiti – monetas, treti – magnetukus iš aplankytų užsienio šalių, o štai kaunietis Arvydas Čiukšys kolekcionuoja gražiausius ir įdomiausius Kauno pastatus. Jaunąjį architektą gimtasis miestas vis dar stebina ir žavi architektūriniu paveldu. Šiandien jo kolekcijoje – beveik 100 pastatų nuotraukų!

Tarpukario ir medine architektūra Arvydas pradėjo domėtis dar prieš stodamas į Vilniaus Dailės Akademiją, kur pasirinko architektūros studijas. Neseniai baigęs universitetą šiandien vaikinas dirba pagal specialybę. Architektūra jam ne tik darbas, bet ir hobis, skatinantis daugiau vaikščioti ir tirti savo miestą.

„Matydamas, kaip nyksta Kauno architektūrinis paveldas, kad dažnai žmonės jo nepastebi, nusprendžiau pradėti fotografuoti ir savo kadrais dalintis socialiniuose tinkluose,“ – apie savo projektą „Pasivaikščiojimai po Kauną“ pasakoja pašnekovas. Jo albumą socialiniame tinkle „Facebook“ pamėgo keli šimtai žmonių.

Paklaustas, kaip Kaune randa tiek įdomių objektų, vaikinas sakė, kad viskas vyksta spontaniškai, be išankstinio pasiruošimo ir be žemėlapio: „Nieko neplanuoju. Man patinka tas atradimo jausmas, kai ateini ir tave nustebina tai, ką pamatai. Nusprendžiau prie savo nuotraukų pridėti tikslius adresus, kad ir kiti juos atrastų ir savo akimis pamatytų.“

Pagal A. Čiukšio nuotraukas galima susidėlioti sau naują, vaizdingą pasivaikščiojimų maršrutą ir net gimtajame mieste pasijusti turistu.

„Kaunas išsiskiria iš kitų miestų savo modernistine architektūra. Tarpukariu labai greitai statė namus. Jei neklystu, net tris tūkstančius namų per metus pastatydavo. Be to, pastebėjau, kad Kaunas – toks nelygus miestas, čia dažnai tenka laipioti laiptais. Na ir trečias Kauno privalumas – žaliosios zonos, parkai“, – miesto privalumus vardija jaunasis architektas.

Arvydas domisi ne tik pastatų išore, fasadais, bet ir interjeru: „Ateityje galvoju išplėsti projektą ir fotografuoti tarpukario namų interjerą. Tik norėtųsi, kad būtų lengviau į tokius pastatus patekti, kad būtų skiriamos bent kelios lankymo valandos.“

Nuotraukų galerijoje – Arvydo Čiukšio kadrai iš albumo „Pasivaikščiojimai po Kauną“. Visą albumą rasite čia.