Verslas

„Ugnius ir architektai“: nuo McDonald‘s restoranų iki moderniausio žirgyno Lietuvoje

Pačioje Kauno širdyje, senamiestyje įsikūrusi architektūros studija „Ugnius ir architektai“ dirba tyliai: jokios rėkiančios reklamos ar skambių šūkių. Ilgametė patirtis, patenkinti klientai bei įgyvendinti projektai Lietuvoje ir už jos ribų kalba patys už save.

Stipri komanda

Architektų biuro vadovas Ugnius Vasiliauskas šioje srityje ne naujokas. Sukaupęs ne mažą patirtį sako, kad užsakymų tiek Lietuvos, tiek užsienio rinkose netrūksta, tačiau gerų specialistų rasti sunku.

„Kasmet universitetus baigia šimtai būsimų architektų, deja, jų suvokimas ir turimos žinios stipriai skiriasi nuo realybės. Žinoma, architektų biurai pasiryžę specialistus užsiauginti, bet universitetai turėtų suteikti daugiau praktinių žinių“, — pasakoja Ugnius.

Šiuo metu „Ugnius ir architektai“ komandoje — 16 žmonių, kurie kartu dirba ne vienerius metus ir savo darbą išmano puikiai. Nauji klientai dažnai ateina patys, matydami darbus ar gavę kitų klientų rekomendacijas.

„Kaip ir bet kurioje srityje, taip ir projektavime nuolat vyksta kažkas naujo, stengiamės domėtis naujovėmis, sekti rinkos tendencijas, neatsilikti. Norėdamas būti konkurencingu turi tobulėti visapusiškai. Inovacijos, technologijos šiandien neatsiejama projektavimo dalis. Dar visai neseniai eskizams pakakdavo popieriaus lapo ir pieštuko, tačiau tobulėjant technologijoms, didėja ir klientų reiklumas, suvokimas.  Norint patenkinti jų augančius poreikius į pagalbą turi pasitelkti naujausias technologijas:  kurti virtualius turus po dar projektinėje stadijoje esančius pastatus, kuriant prezentacijas pasitelkti dronus, 3 D spausdintuvus. Smagu, kad mūsų kolektyvas visa tai daro ir einame koja kojon su pasaulinėmis tendencijomis“, — kolegomis didžiuojasi studijos vadovas.

Projektai visoje Europoje

„Ugnius ir architektai“ siūlo platų projektavimo paslaugų spektrą: visuomeninių ir gyvenamųjų pastatų eksterjero, interjero dizaino projektavimą, teritorijų planavimą, koncepcijų kūrimą. Projektai jau seniai kirto Lietuvos sienas ir sulaukė įvertinimo Norvegijoje, Rusijoje, Švedijoje, Jungtinėje Karalystėje, Italijoje, Vokietijoje.

„Vienas didesnių užsakymų — Rusijos drabužių tinklo „Gloria Jeans“ centrinio biuro projektavimas Rostove prie Dono. Tinklas šalyje gerai žinomas ir populiarus, dydžiu ir koncepcija analogiškas Europoje esančiam H&M. Mūsų projektuoto biuro dydis — 6000 kv.m.“, –  pasakoja architektas.

Lietuvoje U. Vasiliauskas su kolegomis atnaujino daugumos McDonald‘s restoranų interjerą, prisidėjo prie naujo restorano suprojektavimo Kaune (Pramonės pr.). Vilniaus Gedimino prospekto restorano interjeras buvo netgi įvertintas konkurse „Auksinė paletė“ (2010m.).

„Ugnius ir architektai“ taip pat rengė „Fredos panorama“ daugiabučio pastato projektą Kaune, Krėvės pr. esančio „Swedbank“ ofisų pastato išplėtimą, „Armijai ir civiliams“ biurų pastatą Pramonės pr. ir daugelį kitų. Vienas daugiausiai iššūkių sukėlęs projektas – VšĮ „Convivo laisvalaikio centras“ užsakymu suprojektuotas didžiausias ir moderniausias regione žirgynas su arklidėmis, talpinančiomis daugiau nei 50 žirgų.  Begalinės diskusijos su užsakovais, beprotiškai mylinčiais žirgus, leido pasiekti puikių rezultatų: įrengtas didžiulis maniežas su drėkinamu smėliu, klubas, laisvalaikio patalpos, specialios balnojimo vietos, dušai bei soliariumai žirgams

Kaunui dar viskas prieš akis

Kadangi „Ugnius ir architektai“ įsikūrę Kaune, nemažai projektų įgyvendinama mieste ir aplink jį, todėl tenka bendrauti su derinančiomis institucijomis, užsakovais, matyti architektūros tendencijas.

„Smagu, kad keičiasi požiūris ir suvokimas apie specialistų darbą, kyla architektūros kokybė. Į architektus nebežiūrima kaip į žmones leidimams gauti ir dokumentams tvarkyti, todėl architektūroje matyti vis daugiau tvarkos, skonio, mažiau kičo, atmestinos kokybės darbų“, — pastebėjimais dalinasi architektas.

Pasak Ugniaus, miestas stipriai keičiasi, turi didžiulį potencialą augti toliau, tačiau dažnai inovatyviems sprendimams kiša koja ir biurokratinės kliūtys — ne retai, derinančios institucijos ne padeda, o trukdo.

„Projektų derinimo tvarka Lietuvoje dažnai dvigubai ar net trigubai ilgesnė lyginant su užsienio šalimis, kartais užtrunka tiek pat, kiek visas objekto projektavimas, dėl to stringa nemažai puikių projektų. Bet manau, kad su laiku visa tai pasikeis į gerąją pusę ir Kaunas taps dar patrauklesnis“, — viliasi Ugnius.

„Ugnius ir architektai“ įsikūrę Daukšos g. 30, Kaunas. Daugiau informacijos www.ugniusa.lt