Naudinga žinoti

Už automobilio plovimą neleistinoje vietoje – nemenka bauda

Plauti automobilį galima tik tam skirtose vietose

Pavasaris – švarinimosi metas. Gyventojai ne tik pluša gražindami aplinką, namus, valydami langus, laiptines ir kitus užkaborius, tačiau nepamiršta pasirūpinti ir automobilių švara. Vis dėlto retas kuris susimąsto apie kur galima automobilį plauti savarankiškai, o kur ne. O už nežinojimą gali grėsti nemenka bauda.

Nors plovyklų mieste netrūksta, tačiau atšilus orams, gyventojai nešini kibirais vandens, norėdami sutaupyti, ryžtasi savo transporto priemones plauti čia pat kieme prie namų. Jei naudojamas tik vanduo ir jokių cheminių medžiagų, aplinkosaugininkai į tai žiūri atlaidžiai, tačiau už įvairių plovimui skirtų cheminių medžiagų naudojimą, tepaluotų mechanizmų plovimą gali grėsti bauda nuo 57 iki 115 eurų. Tad apsilankyti plovykloje kur kas pigiau, nei mokėti baudą.

Transporto priemones draudžiama plauti gatvėse, aikštėse, parkuose, skveruose, paplūdimiuose, prie upių, ežerų ar kitų vandens telkinių, taip pat daugiabučių gyvenamųjų namų kiemuose ir kitose tam tikslui nepritaikytose ir neskirtose vietose.