Kalba ekspertai

Vasarą pakeisti langai – žiema be rūpesčių

Nesandarūs daugiabučio laiptinės ir rūsio langai – viena priežasčių, kodėl šaltuoju metų laiku gyventojai gauna didesnes sąskaitas už šildymą. Taupyti šilumą name visai nesunku, kaimynams tereikia priimti vieną sprendimą. Vasara tam yra puikus metas.

Metas keisti langus

Lentomis užkalti rūsio langai – vis dar neretai daugiabučiuose pastebima detalė. Dėl to žiemą kenčia pirmojo aukšto gyventojai. Pastatų priežiūros specialistai pataria lentas, kuriomis užkalti langai iškeisti į naujus, kokybiškus langus.

Laiptinių bei rūsio langų ir durų remontas arba keitimas padeda sutaupyti nuo 4 iki 15 procentų šilumos energijos. Tyrimai rodo, kad pakeitus laiptinės langus, per juos išeina 50 procentų mažiau šilumos nei per senus, o šilumos sąnaudos laiptinių šildymui sumažėja 44 procentų. Būsto energijos taupymo duomenimis, renovuotose daugiabučiuose, kuriuose pakeisti laiptinės langai, sutaupyta šilumos energijos nauda sudarė 1,42 Eur/kWh, kai kuriais atvejais pasiekė netgi 2,61Eur/kWh.

Svarbiausia – kaimynų įsitraukimas

Kaimynams svarbu visus su namo priežiūra susijusius sprendimus priimti kartu. Nusprendę pakeisti visus laiptinės ir rūsio langus jie tikrai sutaupys.

„Svarbu, kad visi gyventojai būtų įsitraukę, nes jei bus tik dalis – nepavyks pasiekti jokių rezultatų. Turi būti ir tam tikras bendruomeniškumo skatinimas, nes kaimynui galbūt reikia paaiškinti, parodyti“, – teigia įmonės „Mano Būstas“ inovacijų ir energetinio efektyvumo grupės vadovas Donatas Karčiauskas.

Įsitraukimo ir bendruomeniškumo būtinumą galima iliustruoti pavyzdžiu, kai vienas gyventojas savo bute pasikeičia langus ir tikisi, kad ši jo investicija atsipirks, tačiau jo kaimynas langų nekeičia, galbūt net neplanuoja to daryti. Todėl gyventojai šąla, skundžiasi, kol galiausiai visam namui padidinama šiluma. Tad langus pasikeitusiam gyventojui bute gali būti net per karšta, tačiau sutaupyti jam nepavyks.

Jei norite, kad Jūsų name būtų sumontuoti nauji langai kreipkitės į savo namo vadybininką arba skambinkite numeriu 8 700 55 966.