Naudinga žinoti

Vienybės aikštė pelnė apdovanojimą

Beveik 70 metų vykstančiame viename didžiausių Europos dizaino konkursų „iF Design Award“ šį kartą sėkmė nusišypsojo ir Kauno miestui. Vienybės aikštės atnaujinimo projektą sukūrusi ir įgyvendinusi tarptautinė architektų ir dizainerių komanda džiugina laimėjimu, kuris pirmą kartą gautas ne tik Lietuvoje, bet ir tarp Baltijos šalių.

Konkurso žiūri sudarė beveik 100 architektūros ir dizaino profesionalų, kurie iš beveik 10 tūkst. dalyvių rinko geriausius. Komisija skyrė didelį dėmesį ne tik moderniems ir minimalistiniams objektams, bet ir  jų darnai su natūralia gamta bei istorinio paveldo aspektais. Architektūros ir dizaino ekspertai taip pat vertino ir sukurto projekto idėją bei jos aktualumą, funkcionalumą, paprastumą ir įtaką visuomenei.

Savo srities profesionalų komisija Vienybės aikštei daugiausiai balų skyrė už gyvybingą miesto erdvę, kuri suburia ne tik gyventojus, bet ir verslą, tokiu būdu atlikdama visuomeninę paskirtį.

Aikštės atnaujinimas pabaigtas praėjusių metų gegužę, jam buvo skirta daugiau nei 10 mln. eurų. Nors tai didžiausia investicija į tokio tipo atnaujinimą šalies lygiu, tačiau panašu, kad tai atsipirko su kaupu. Gautas ne tik apdovanojimas, bet ir sukurta miesto erdvė, kurioje Kauno miesto gyventojai ir vis didėjančios, šalimais besikuriančios verslo bendruomenės gali jaustis jaukiai ir komfortiškai.

Įdomu ir tai, jog Vienybės aikštė laimėjimą pelnė prieš dvejus metus, kai projektas dar nebuvo iki galo įgyvendintas. Tuo metu vykusiame tarptautiniame Vokietijos dizaino konkurse, Vienybės aikštė pripažinta geriausiu moderniosios architektūros objektu, tarpusavyje derančiu su miesto istorijos elementais.

Šiandien aikštę puošia įrengtos žaliosios oazės, kuriose auga ir savo grožiu džiugina ne tik miesto gyventojus, bet ir svečius, daugiau nei 5 tūkst. įvairių rūšių augalų bei keliolika pasodintų medžių. Ekstremalaus sporto mėgėjai čia galės išbandyti specialias plastiškas formas. Savo modernumu išsiskiria 40 purkštukų fontanas, suteikiantis savitą grožį. Vienybės aikštėje įrengtas dirbtinis upelis bei suoliukai – puiki vieta atsipūsti.