Kalba ekspertai Kalba gyventojai

Vilniaus gatvėje esantis namas žavi praeivius

Atnaujinti daugiabučių fasadai puošia Kauną.
Atnaujinti daugiabučių fasadai puošia Kauną.

Gyvenantys į paveldo sąrašą įtrauktuose namuose gali džiaugtis sparčiai tvarkomais namų fasadais. Tarp laimingųjų – ir Vilniaus g. 37 daugiabučio gyventojai. Jų namas ne tik patraukia dėmesį gražiu fasadu, bet ir gali pasigirti pakeistu stogu.

Dalyvavo programoje

Minėtas namas dalyvavo jau trečius metus vykdomoje pastatų fasadų atnaujinimo programoje, kuri leidžia padengti dalį šiam tikslui skirtų išlaidų atnaujinant pastatus Senamiestyje, Laisvės alėjoje, Naujamiestyje ir Žaliakalnyje. Savivaldybė į kiekvieno fasado sutvarkymą investuoja iki 50 procentų visos fasado atnaujinimo sąmatos.

Vilniaus g. 37 namą prižiūri ir gyventojams būtinus darbus organizuoja Kauno centro būstas.

„Atliktais darbais esu patenkinta, viskas padaryta gan kokybiškai. Priekaištų kol kas neturiu“, – komentavo čia gyvenanti kaimynė Vitalija.

Šį Vilniaus gatvėje esantį namą prižiūri Kauno centro būstas.
Šį Vilniaus gatvėje esantį namą prižiūri Kauno centro būstas.

Nutarė ir stogą greičiau sutvarkyti

Gražus fasadas gražina miesta, džiugina ir gyventojus, ir praeivius. Tačiau ir be fasado yra ką daugiabutyje tvarkyti.

Gyventojams patartina įsitikinti, ar namo stogo danga tikrai sandari ir nepraleidžia šilumos. Vilniaus g. 37 namo kaimynai nutarė nelaukti žiemos ir susitvarkyti stogą dabar.

Dažnas daugiabučio gyventojas mano, kad stogo remontas, tai tik viršutinių aukštų gyventojų reikalas. Tačiau, laiku neatlikus darbų, didelių nuostolių gali patirti visi kaimynai – po atlydžio ar smarkaus lietaus gali būti užlieti kelis namo aukštus.

Tvarkingas stogas – ne tik užtikrina saugumą, bet ir padeda sutaupyti. Jei namo stogo danga kiaura, šaltuoju metų laiku gyventojai iššvaisto šilumos energiją, o vasarą kenčia nuo kaitros. Tokie namai šildomi netolygiai, todėl padidėja energijos sąnaudos. Nuostolių už šilumą būtų galima išvengti renovavus stogą ir apšiltinant perdangą.

Jei pastebėjote, kad Jūsų namo stogas yra prastos būklės, kreipkitės į klientų asmeninį vadybininką arba skambinkite Klientų aptarnavimo centro telefono numeriu 8 700 55 966.