Naudinga žinoti

Virtualus turas po vieną seniausių Lietuvos muziejų

Nors sušvelninus karantino reikalavimus dalis muziejų jau nuo ateinančio pirmadienio atvers duris savo lankytojams, pasivaikščioti po juos vis dar galime ir virtualiu būdu. „Kalba Kaunas“ domisi vienu vertingiausių Kauno miesto architektūrinių pastatų ir kviečia pasižvalgyti po Vytauto Didžiojo karo muziejų.

1921 m. atidarytame Karo muziejuje iniciatyvos ėmėsi generolas leitenantas Vladas Nagevičius, kuris sukūrė pirmąją Karo muziejaus ekspoziciją. Šiais metais Vytauto Didžiojo karo muziejui sukanka 100 metų. Tai vieta, kurios pagalba stengiamasi išsaugoti valstybės kariuomenės istoriją bei skatinama patriotiškumo ir pilietiškumo simbolika kiekvieno lietuvio širdyje.

Ypatingas yra ne tik pats muziejus, bet ir šalia jo esantis kiemelis, kurio įėjimą saugo liūtai. Jie išlieti iš ketaus Sankt Peterburge dar XIX a. viduryje.

Okupacijų metais dabartinis muziejaus pavadinimas nebuvo toks pat, tačiau 1990 m. sausio 30 d. jis sugrąžintas į tokį, kokį matome šiomis dienomis. Svarbu paminėti ir tai, kad nuo 2006 m. sausio 1 d. Vytauto Didžiojo karo muziejus sugrąžintas teisėtai steigėjai ir priklauso Krašto apsaugos ministerijai.

Nors vieno seniausių Lietuvos muziejų šiuo metu nėra galimybės aplankyti gyvai, tačiau tai galite padaryti virtualiai. Spustelėję straipsnio apačioje esančią nuorodą, nusikelsite į Vytauto Didžiojo karo muziejaus pradžią, kurioje jus pasitiks kario uniformą vilkintis gidas, pasakojantis muziejaus istorinius aspektus.

Virtualiame ture rasite trylika salių. Aplankę archeologijos salę, susipažinsite su karyba priešistorinėje Lietuvoje ir įvairiais radiniais. Nepriklausomybės kovų salėje pamatysite dvi labai įdomias ekspozicijas apie pirmojo pasaulinio karo veiksmus Lietuvoje 1914 – 1915 metais bei Lietuvos kariuomenės atkūrimo, nepriklausomybės kovas 1918 – 1923 metais. Ginklų salėje pamatysite istorinių ginklų ekspoziciją. Užsukusius į šias ar kitas sales, pasitiks virtualus gidas, kuris plačiau papasakos apie kiekvieną iš salių bei jose esančius eksponatus.

Su muziejuje laikomais eksponatais taip pat turėsite galimybę susipažinti virtualiai. Įėjus į vieną iš salių ne tik išgirsite įdomius gido pasakojimus, bet ir spustelėję ant raudono apskritimo, galėsite daugiau sužinoti apie ginklus, šalmus ar „Lituanica“ ir Lietuvos kariuomenės 1920-1940 metų ekspozicijos salėje esančius atributus.

Išgirsti įdomių faktų apie Lietuvos karybos istoriją bei pasivaikščioti po Vytauto Didžiojo karo muziejų galite spustelėję nuorodą: https://turai.vturai.lt/7_karo_lt/