Kalba gyventojai Šiandien rajone

Vlada Musvydaitė: „Mes vėl eisime Kaune!“

Vlada Musvydaitė su šeima kviečia daugiau vaikščioti ir būti laimingiems.

Sveikatingumo motyvatorė, #walk15 mobiliosios vaikščiojimo programėlės kūrėja Vlada Musvydaitė su visa šeima kviečia Lietuvą daugiau vaikščioti. Vlada labai džiaugiasi, kad Kaune gyvena labai aktyvūs žmonės, todėl kviečia juos registruotis į nemokamus ėjimo renginius visoje Lietuvoje.

Jau startavo didžiausio nemokamo ėjimo renginio registracija: www.ikiejimovarzybos.lt

Vien pernai Kaune Vlados organizuojamoje ėjimo šventėje susirinko net 8 500 žmonių. Šiemet tikimasi dar didesnio dalyvių skaičiaus.

Praėję metai buvo itin aktyvūs. Kokius tikslus išsikėlėte 2020 metams?

Turim kuo džiaugtis jau dabar. Pavyzdžiui tuo, kad „IKI Ėjimo varžybas“ organizuosime jau penktą kartą!

Na, o kalbant apie 2020-uosius – jie pilni iššūkių ir tikslų. Vienas iš didžiausių tikslų „IKI ėjimo varžybos“, kurios balandžio 25 dieną startuoja Vilniuje, birželio 6 dieną vyks Šilutėje,  o rugsėjo 5 dieną Kaune. Visi žingsniuosime apie 10,5 km mūsų paruošta trasa.

Ėjikus džiugins „Activus“ 5 000 žingsnių zona, o nuėję beveik 7 km. galės atsipūsti „Gintarinės vaistinės“ sukurtoje 10 000 žingsnių zonoje. Būtent šis atstumas rekomenduojamas visų sveikatos organizacijų.

Kuris pernai Kaune vykęs renginys labiausiai įsiminė?

Gera prisiminti praėjusius metus ir Kauno ėjimo renginį – turėjome 8 500 einančių žmonių ir tuo labai džiaugėmės! Taip pat, galime pasidžiaugti, kad šiandien #walk15 programėlėje vartotojui siūlome 95 skirtingas trasas,  o metų pabaigoje planuojame pasiūlyti maždaug 200 įvairių distancijų trasų. Taip pat gera žinia ta, kad mobili programėlė atsinaujino ir tapo dar patrauklesne vartotojams.

Net ir lietus neatbaido kauniečių nuo dalyvavimo žygiuose!

Kokios naujienos laukia kauniečių šiemet?

Planuojame rugsėjo 5 dieną vyksiančioms „IKI Ėjimo varžyboms“ sukurti ir specialų iššūkį su papildomais prizais. Taip motyvuosime ne tik dalyvauti ėjime, bet išlikti aktyviems visą laiką.

Labai myliu Kauną, galbūt todėl jis turi daugiausiai pažintinių trasų #walk15 programėlėje: kultūriniai, sportiniai, pažintiniai maršrutai. Visiems pagal skonį ir poreikius. Pažadame, kad 2020-aisiais trasos bus dar interaktyvesnės ir patrauklesnės.

Kada vyks artimiausias žygis Kaune?

Kaune žygiuosime jau vasario 8 dieną. Čia bus pristatoma antroji Lietuvoje ėjimo trasa „Diabetas mano širdyje“, skirta diabeto problemai aktualizuoti. Projektas „Diabetas mano širdyje“ vienija 3 ėjimo renginius: startavę Panevėžyje, vasario 8 dieną pasimatome Kaune, o balandžio 4 d. susitiksime ėjimo trasoje Vilniuje.

Norime pakviesti visus, neabejingus šiai ligai – sveikatos priežiūros specialistus, sveikos gyvensenos entuziastus, gydytojus kartu su savo pacientais, diabetu sergančių grupės narius ir jų draugus – kartu įveikti specialiai paruoštą 5 kilometrų trasą Kaune. Startuosime 12 val. nuo Kauno Centrinio Pašto, o numerius jau dalinsime nuo 11 val. Virtualią trasą, vesiančią per įdomiausias Kauno vietas, rasite mobiliojoje programėlėje #walk15, o visą naudingą informaciją – mūsų Facebook puslapyje. Jei dalyvausite visuose trijuose ėjimo žygiuose, surinksite visų trijų miestų „Diabetas mano širdyje“ medalių kolekciją.

Kaip rodo tyrimai, diabetas Lietuvoje ir pasaulyje – grėsmingai auganti problema, todėl vienas iš būdų kontroliuoti gliukozės kiekį kraujyje, net ir sergant cukriniu diabetu, yra mankšta ir reguliarus fizinis aktyvumas. Tai padeda reguliuoti svorį, mažinti diabeto komplikacijų vystymąsi ir progresavimą. Sergant cukriniu diabetu reguliarus fizinis aktyvumas turi būti dienos režimo dalis, o kasdienis ėjimas padeda stiprinti širdies raumenį bei atitolinti širdies kraujagyslių ligų komplikacijas.

Kur pati mėgstate pasivaikščioti? Pasidalinkite savo mylimiausiu maršrutu.

Mėgstu vaikščioti gan daug ir dažnai. Automobilį renkuosi tik tiems maršrutams, kuriuos pasiekti kojomis sudėtinga arba labai spaudžia laikas ir per dieną turiu nuvykti į keletą skirtingų vietų.

Kalbant apie mėgstamiausius maršrutus, jų tikrai ne vienas, todėl visus išvardinti užtruktų. Vienas iš minėtinų – kasdieninis maršrutas į darbą.

Dar man labai patinka Vilniaus senamiestis, nes ten taip pat turime ne vieną trasą. Dažnai su šeima leidžiame laiką tiesiog vaikščiodami po miestą. Tai ne tik fizinis aktyvumas, bet ir puiki edukacinė priemonė vaikams giliau pažinti sostinę ir miesto istoriją. Vilniaus neįsivaizduoju be Vingio parko, o savo namų – be mūsų numylėto šuns Vingio. Tai, turbūt, jau aišku, kur dažniausiai būname su savo augintiniu. Parkai, miškai – puiki vieta išvalyti galvą ir prikaupti papildomų žingsnių.

Daug laiko praleisdami su šeima sugalvojame visokių atrakcijų. Mėgstame pabėgti iš miesto į mažesnius ir tolesnius regionus, susipažinti su tų kraštų paveldo objektais, istoriniais statiniais. Mūsų #walk15 programėlė siūlo 20-ies skirtingų miestų trasas. Visiems rekomenduoju praeiti labai įdomia Telšių trasa, o būnant Utenoje nužingsniuoti „Laimingų žmonių trasa“, kurią rasite nemokamoje #walk15 programėlėje.

Kurį pažintinį taką rekomenduotumėte maloniam pasivaikščiojimui Kaune?

#walk15 mobiliojoje programėlėje Kauno mieste siūlome 10 skirtingų pažintinių takų. Jie visi labai įdomūs ir skirtingi. Man didžiausią įspūdį paliko „Kauno gatvės meno trasa“, nustebinusi savo išskirtiniais vaizdais ir meno formomis. Jos atstumas siekia 5 km., todėl įveikę šią trasą savo žingsnių sąskaitą papildysite 6 500 žingsniais. Meskit sau iššūkį, praeikite visą trasą, susipažinkite su grafičiais ir tikrai turėsit keletą valandų smagaus ir aktyvaus laiko gryname ore.

Kodėl verta atsisiųsti programėlę #walk15 ir skaičiuoti žingsnius?

Nemokama mobilioji programėlė #walk15 – tai ne tik žingsniamatis, tačiau ir išskirtinius funkcionalumus turintis interaktyvus gidas, kuris leidžia susipažinti su vietove, kultūra, turizmu, sveikata ar sportu. Svarbu paminėti tai, kad mobili programėlė skaičiuoja jau 50 000 aktyvių vartotojų, kurie dalyvauja iššūkiuose ir naudojasi mūsų siūlomomis trasomis skirtinguose Lietuvos miestuose.

Ačiū už pokalbį!

Jei susidomėjote ėjimo renginiais, kviečiame registruotis:

Nemokama registracija į Diabetas mano širdyje renginį: www.walk15.lt

Nemokama registracija į IKI Ėjimo varžybas: www.ikiejimovarzybos.lt