Naudinga žinoti

Vytauto prospektas taps draugišku dviratininkams

Vytauto prospekte plušantys darbininkai ne tik paklos naują asfalto dangą, bet ir sutvarkys bei pritaikys šaligatvius ne tik pėstiesiems, bet ir dviratininkams. Gatvėje taip pat bus įrengtas ir naujas apšvietimas.

Planuojama, jog bendras pėsčiųjų ir dviračių takas prasidės važiuojant nuo Parodos kalno (kairėje pusėje) ir tęsis iki Bažnyčios gatvės. Vėliau takas persikels į dešinę, platesnę Vytauto prospekto pusę ir tęsis iki pat Geležinkelio stoties.

„Vytauto prospekte bus įrengtas mišrus dviračių ir pėsčiųjų takas. Gaila, bet įrengti atskirus takus šioje gatvėje per mažai vietos“, – teigė Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė.

Šaligatvius pritaikant dviračiams, planuojama panaikinti dalyje Vytauto prospekto įrengtas parkavimo vietas.

Planuojama, kad važiuojamoji kelio dalis bus atnaujinta iki lapkričio mėnesio. Šaligatvį nuo Parodos kalno apačios iki Miško gatvės ketinama sutvarkyti iki metų pabaigos, o likusią dalį iki Geležinkelio stoties – per pirmus kitų metų mėnesius. Dėmesio sulauks ir Vytauto prospekte esantys medžiai. Pakirsti ligų ir pavojų aplinkai keliantys medžiai bus pašalinti, o vietoj bus pasodinti nauji.

Šįmet bus sutvarkytas ne tik Vytauto prospektas, bet ir greta esančios Bažnyčios ir Girstupio gatvės. Naujoji autobusų stotis duris ketina atverti nuo Naujųjų metų.