Kalba ekspertai

Žalia šviesa saugumui: keičiama sena instaliacija

Susidėvėjusi, nuo namo eksploatavimo pradžios naudojama elektros instaliacija dažnai neatitinka priešgaisrinės saugos taisyklių. Dėl to gyventojams tenka susidurti su elektros tiekimo sutrikimais, be to, vieną dieną, neatlaikiusi apkrovos, elektros instaliacija gali ir užsiliepsnoti. Norint išvengti avarijų ir nelaimių, specialistai pataria rekonstruoti visą vidaus tinklą. O tai atlikti gali tik kvalifikuoti meistrai turintis ir tinkamų žinių ir prietaisų.

Prieš mėnesį, kaimyniniame rajone Aleksote, Vinčų gatvės 20 – ajame name, prasidėję viso namo elektros instaliacijos keitimo darbai sparčiai juda į priekį. Čia keičiami ne tik bendri įvadai, bet ir iš gyventojų butų iškeliami skaitikliai. Nuo šiol, gyventojų ir meistrų patogumui, jie bus perkelti į naujas elektros skydines laiptinėse.

Vinčų g. 20 – ojo namo atstovas A.Ruzgys pasakojo, kad dėl namo instaliacijos tvarkymo su gyventojais buvo kalbama ištisus 15 metų, tačiau darbus pradėti ryžosi tik dabar. „Name yra net 108 butai, tad susitarti su visais užtruko. Bet šiuo metu esame patenkinti kaip vyksta darbai. Gyventojai nepatiria jokių nepatogumų ir su viskuo geranoriškai sutinka. Meistrai dirba greitai ir gerai.“

Namo atstovui pritarė ir gyventoja Lyda: „Pas mus skaitliukai buvo butuose, o nuo šiol bus skydinėse laiptinėje. Visiems dėl to bus tik patogiau. Vėliau beliks tik išdažyti laiptinę ir namas bus ne tik tvarkingesnis, bet ir saugesnis“.

Kaip vykdomi darbai galite pamatyti čia.